Психолог: Загадайте бажання у Новий рік, щоб усі наші військовополонені повернулися

29.12.2018
Психолог: Загадайте бажання у Новий рік, щоб усі наші військовополонені повернулися

Армія fm долучилась до флешмобу у підтримку військовополонених моряків та усіх інших полонених, які утримуються в РФ і на тимчасово окупованих територіях. Наскільки для них, їхніх рідних і загалом для суспільства є важливими такі флешмоби, нам розповіла військовий психолог.

Яна Холодна: Наскільки важливими є такі флешмоби і чи отримують про них інформацію ті люди, які знаходяться в полоні?

Психолог: Я впевнена, рано чи пізно вони про це дізнаються. Важливо, щоб ці люди розуміли, що їх підтримує країна, попри те, що їм розповідають, втлучмачують наші вороги. Ще важливо розуміти, що головною цінністю є збереження життя і здоров’я. Хлопці максимально намагаються залишатися в психологічному ресурсі. Але після того, як їх відпустять, вони будуть в нашому суспільстві і відношення суспільства дуже впливає на їх скорішу реабілітацію.

Яна Холодна: Чи впливають такі флешмоби на рідних і близьких полонених?

Психолог: Звичайно, це підтримка для сімей. Часто звертаються зі скаргами, мовляв, про нього забули, нас не чують. Для мам, дружин, татів – це дуже важливо. Крім моряків у нас в Донецькій і Луганській областях теж є військовополонені. Важливо підтримувати, важливо зайвий раз запитати «Як ти?», «Як ти справляєшся?».

Яна Холодна: Чи важливо, які інструменти використовувати у таких флешмобах?

Психолог: Вважаю, що так. Це має бути м’яко, неагресивно – кораблики, голуби. Без мечей, пістолетів… Саме ресурс єднання. Головне, щоб ми були разом, щоб жодні вкиди з ворожого боку не дали нам збитися зі шляху підтримки один одного.

Яна Холодна: Звичайне словосполучення «Дякую за службу» - дуже приємно чути і це мотивує людей.

Психолог: Визнання важкості служби, визнання подвигу, визнання армії – це дуже важливо. У хлопців дуже складна служба, багато аспектів. Помітьте їх службу! Бажання зберегти нашу країну - це дуже важливо.

Яна Холодна: Чи турбують такі флешмоби нашого ворога?

Психолог: Звичайно. Ми ж єдина країна, а в них так заборонено. Свого часу, коли був Майдан, в ефірі Путін сказав, що він на танку в’їде на Майдан. Зараз зустрічаємо 2019 рік і цього не сталося лише завдяки вам, хлопці. Коли в новорічний період загадуватимете бажання, загадайте, щоб всі військовополонені повернулися додому. У них цього немає вже кілька років – в Донецькій і Луганській області. Вони молодці, вони зберегли своє життя. Пам’ятайте про них.

Яна Холодна: Які міфи існують про військовополонених і як з ними боротися?

Психолог: Найбільший міф – це те, що всі з полону повертаються зі зламаною психікою. Це все неправда. Психіка дуже гнучка і вона завжди чіпляється за ресурс, як з цього вибратися. Психіку можна зламати лише психоактивними речовинами – алкоголь, наркотики, фізичними, черепно-мозковими травмами, все інше – відновлюється. Не буває такого, щоб щось побачив і з’їхав з глузду. Не вигадуйте діагнози, для цього існують спеціалісти, які поставлять правильний діагноз і допоможуть.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток