Зараз в ефірі:

Північна фортеця 2018: як українці вчаться захищати свій регіон

04.07.2018
Північна фортеця 2018: як українці вчаться захищати свій регіон

В ефірі програми “Поліграф” говорили про масштабні навчання “Північна фортеця” та наскільки важливо створення у всіх областях бригад територіальної оборони.

Яна Холодна: Що являють собою навчання “Північна фортеця”, які проводилися на Чернігівщині з 13 – 27 червня?

Іван Арєф’єв: В період з 13 – 27 червня під керівництвом Командувача військ оперативного командування “Північ” Сухопутних військ ЗС України було проведено експериментальне тактичне навчання з тактичної оборони на 232 загальновійськовому полігоні. Було залучено всього 3280 чоловік. З них від Збройних Сил приймали участь 3160 чоловік, це апарат керівництва та посередницький апарат, інструктори від різних навчальних центрів, резервісти оперативного резерву другої черги та військовозобов’язані мобілізованого резерву призначених до складу 119 окремої бригади територіальної оборони.

Яна Холодна: В цих навчаннях брали участь люди з бойовим досвідом чи без нього?

Іван Арєф’єв: Є такі люди, які взагалі не проходили службу в ЗСУ, але вони виявили бажання брати участь у навчаннях. І як ми побачимо по цифрам, які я озвучив, то люди дуже потужно відкликалися, прийшли до військоматів та взяли участь в навчаннях. Люди залучалися від органів державної влади та від інших військових формувань, зокрема, прикордонники, національна гвардія.

Яна Холодна: В чому суть навчань “Північна фортеця”?

Іван Арєф’єв: Особливістю проведення цих навчань було поєднання навчальних зборів військовозобов’язаних та тактичного навчання з окремою бригадою територіальної оборони на полігоні з проведення всіх етапів бойового злагодження цих підрозділів і послідовна підготовка керівного складу саме цієї бригади територіальної оборони протягом двох тижнів. І в подальшому підготовка решти підрозділів в ході індивідуальної і колективної підготовки на протязі 8 діб із залученням фахівців, які мають бойовий досвід в якості інструкторів.

Яна Холодна: Інструкторами були люди які вже мають бойовий досвід?

Іван Арєф’єв: Штаб окремої бригади батальйону територіальної оборони залучав до їх підготовки офіцерів Командування Сухопутних військ, оперативного командування Північ, саме, з практичним досвідом бойових дій. До підрозділів окремої бригади територіальної оборони залучалися офіцери військових частин та викладачів навчальних центрів, які також мають досвід бойових дій.

Яна Холодна: Чому створюються такі територіальні бригади в регіонах і чому Чернігівщина стала першою, де проводилися такі навчання?

Іван Арєф’єв: По перше, саме Чернігівський регіон межує з РФ. По друге, ми всі пам’ятаємо, як у нас “віджимали” Крим у 2014 році.

На цих навчаннях я побачив зовсім інший підхід і зовсім іншу підготовку і у інструкторів, які викладали, тому що кожен з них був на сході країни і виборював за нашу незалежність. Їм є що сказати цим хлопцям, які взагалі не служили, але виявили бажання. Родзинкою цих навчань були саме позитивні відгуки людей, які були учасниками навчань.

Яна Холодна: У нас на прямому зв’язку учасник навчань “Північна фортеця”. Володимире, як Вам такі збори? Що Ви взяли корисного для себе і наскільки такі навчання важливі сьогодні?

Володимир Герасименко, учасник навчань: Ці збори були дуже корисними. Саме на таких дійствах можна отримати багаж знань, які потрібні для захисту своєї держави, своєї сім’ї. Я був на подібних зборах, але такого масштабу навчання ще не проводилися. Достатньо на високому рівні був організований побут. Багато хто з учасників очікував, що їх відправлять не на навчання, а що їх будуть муштрувати на полігоні, а потім відправлять на війну. Виявилося зовсім інакше. Хлопці залишилися задоволеними.

Яна Холодна: Що вас вразило окрім побуту?

Іван Арєф’єв: Військова техніка була оновлена. Це зовсім інші умови служби.

Яна Холодна: Запитання від нашого слухача. Як справи з Одеською територіальною обороною?

Іван Арєф’єв: На цих навчання збиралися воєнкоми з усієї України. І вони могли переконатися, як ці навчання можна організовувати на прикладі Чернігівщині. В подальшому такі тренування будуть набирати обертів.

Особисто на ці навчання приїжджали не тільки наші високопосадовці, але й завітали представники іноземних делегацій. Іноземці пройшли кожне навчальне місце. І вони не просто ділилися своїм досвідом, але і побачили, що у нас змінилося з 2014 року.

Яна Холодна: Створення бригад територіальної оборони взято з іноземного досвіду?

Іван Арєф’єв: Ми робимо висновки із подій, що у нас відбувалися в 2014, 2015, 2016 роках і продовжуються зараз. І, звичайно, вносимо корективи взяті з іноземного досвіду. Литовські офіцери, коли побачили, як резервісти перший раз у своєму житті беруть участь в тактичних навчаннях, вперше кидають гранату по танку, то особисто виявили бажання разом з резервістами виконувати цю вправу. До речі, в Литві немає танків, в них є тільки колесна техніка. Іноземні були в шоці, адже резервісти кидали гранату до тих пір, доки не влучать в ціль.

Яна Холодна: Чи достатньо двох тижнів навчань аби резервісти опанували ази?

Іван Арєф’єв: Резервісти вже стоять на обліку у військоматах, тобто в подальшому їх будуть визивати по штатним підрозділам. Тобто вони вже закріплені до певного формування і в майбутньому будуть залучені до інших навчань. Ми займаємося територіальною обороною не перший рік. Раніше проводилися подібні тренування, просто, не в такому форматі. Тобто ми вже говоримо про навчання на рівні бригади.

Яна Холодна: Куди потрібно звертатися, аби вступити до територіальної оборони?

Іван Арєф’єв: Потрібно звернутися до військомату вашого населеного пункту. Якщо виникають якісь проблемні питання, можна звернутися на гарячу лінію Оперативного командування, або телефонувати у прес-центр Командування Сухопутних військ, телефон на офіційному веб сайті Міністерства оборони України.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток