Зараз в ефірі:

Реабілітологи, які втілюють мрії у життя

10.04.2019
Реабілітологи, які втілюють мрії у життя

Представники Військово-медичного клінічного центру Західного регіону взяли участь у традиційному Львівському медичному форумі. Хто запросив до участі військових медиків і про що говорили учасники в ефірі Армія ФМ розповів наш кореспондент Владислав Назаркевич.

 

 

«На форум прийшла команда фахівців клініки відновлювального лікування і реабілітації Військово-медичного клінічного центру Західного регіону. Очолює цю команду начальник клініки Ростислав Данилков. Медикам вони розповіли дві історії.

Перша – історія «нашого Саші». Так по-простому самі реабілітологи називають одного зі своїх недавніх пацієнтів морського піхотинця Олександра. Осінню 2018 року, захищаючи підступи до Маріуполя, він отримав наскрізне кульове поранення в голову. Зазвичай з таким ушкодженням люди взагалі не живуть, а якщо і виживають, то не можуть ані рухатися, ані говорити. Ось такий життєвий прогноз був у Олександра.

Після евакуації, операцій та трьохмісячного лікування в обласній клінічній лікарні Дніпра його доправили до Львова. Саша не міг навіть тримати голову, не те що сидіти, чи робити найпростіші рухи. Тоді за нього взялися фахівці-реабілітологи львівського шпиталю. Розробили план реабілітації та день за днем наполегливо втілювали його у життя. Перші рухи Сашкові давалися важко. З криками і стонами від болю.

Медики дізналися про мрію Сашка. До поранення він дуже любив ходити в кав’ярню з рідними і друзями. Втілення мрії стало ціллю для команди фахівців. Він мав піти у львівську кав’ярню!

Для цього треба було навчити Олександра всьому. І день за днем його навчали заново рухати руками, тримати рівновагу, робити перші кроки. І говорити. Він не міг промовити жодного слова. Однак за кілька місяців таки здійснив мрію.

З паличкою, допомогою медиків та друзів, та все ж прийшов і замовив собі гаряче какао.

А ще він хотів приготувати грінки. Для здорової людини це простіше простого: обмакнув у яйці і на пательню. Для людини, яка зазнала кульового поранення в голову – це справжнє досягнення, до якого треба йти місяцями важких занять.

Друга історія медиків – також про те, що неможливе можливе. Про те, як за п’ять років війни створити найкращу в країні клініку реабілітації, яка буде ставити на ноги і повертати до активного життя наших воїнів.

Все почалося у 2014 році. Тоді до львівського госпіталю почали надходити перші хворі з травмами спини й голови, які потребували реабілітації. Відділення відновлювального лікування налічувало всього сім фахівців і мало обмеженні технічні ресурси. Нині клініка відновлювального лікування і реабілітації має найсучасніше обладнання: спеціальний басейн, кімнату ерготерапії, кімнати зі спеціальними тренажерними комплексами та багато іншого. Отримати це все вдалося завдяки фінансам трастового фонду НАТО, закупівлям Міністерства оборони України, допомозі волонтерів і меценатів.

Начальник Військово-медичного клінічного центру Західного регіону полковник медичної служби Іван Гайда каже, травмованими займаються фахівці з надзвичайною мотивацією, які прагнуть зробити все можливе, аби покращити якість життя поранених воїнів. Допомагати клініці приходять найкращі цивільні фахівці, які не можуть і не хочуть стояти осторонь.

За п’ять років реабілітацію в клініці пройшли понад 1200 пацієнтів. У цій клініці львівського госпіталю, за тисячу з гаком кілометрів від лінії зіткнення знаходиться передній край реабілітологів. Щодня вони стають до роботи, аби хтось зміг виконати мрію – випити кави з друзями чи підсмажити грінок рідним» - розповів Назаркевич.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток