Речник InformNapalm: Нами виявлено 108 військових підрозділів, які воювали на Донбасі

20.02.2019
Речник InformNapalm: Нами виявлено 108 військових підрозділів, які воювали на Донбасі

Про доказову базу російську  присутності в Криму і на Донбасі, нові докази поповнення техніки та чим сьогодні живуть окуповані території, у програмі «Поліграф» розповів Михайло Макарук  речник міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm.

 

 

 

Яна Холодна: Чим сьогодні живе Крим і Донбас?

Михайло Макарук: Всі кажуть, що в Криму занепад. Але це дещо не так. Занепад тільки для місцевого населення. Зараз там відбувається тотальна асиміляція. Всі, хто жив «при Україні», як вони кажуть, намагаються або самі виїхати, або вивезти дітей. В  більшості, молодь вся виїхала. Але туди заїжджають люди, які побачили країну з каналізацією, електрикою і водою – для них це цивілізація. Бо Москва – це не Росія. Але  в Криму вони створюють повноцінну військову базу. Зараз в Джанкой - бригаду ВДВ, капітально з реконструкцією аеродрому. Армянськ – здалися нові будинки для фсбешників прикордонників. Відбувається будівництво траси Таврида, коли зносяться приватні будинки, базари. Їм начхати, що там буде. Планується – величезна військова база з полігоном, обслуговуючий персонал, а на всіх інших байдуже. Козачка в Севастополі забудовується шаленими темпами. Але питання в якості будівництва. Український Кіберальянс показав документи, де секретна перевірка з Москви приїхала перевіряти будівництво Кримської ТЕС і там знайшли понад  півтисячі грубих порушень при проектуванні, конструюванні і будівництві. Всі бачили, що там з «Кримським мостом». Біда в тому, що нам це все розгрібати. Там зсунення ґрунтів, знищені національні парки, ялівцеві гаї. Там два будівництва – військової бази і, як за царських часів – маєтки на територіях колишніх санаторіїв, приватних осель.

Яна Холодна: Кого туди звозять і куди поділись ті, хто залишився там служити?

Михайло Макарук: «Привіт» хлопчикам, які служили в центрі зв’язку в Балаклаві. Як їм зараз служиться в місті Тіксі на краю світу, де річка Лєна впадає в Північний-льодовитий океан. Ми пам’ятаємо трьох СБУшників, які зрадили присязі і приїхали в цинкових гробах з Дагестану. Їх багато куди висилають. А сюди привозять «дике плем’я», яке вперше побачило туалет у квартирі. Місцеві їхні харчі їсти не можуть, а тим все добре. А стосовно Донбасу, то з району Сорокіно, Краснодона, Антрацита в селах почали зникати автобусні зупинки. Грабувати вже немає що, а єдиний спосіб заробити – це здавати металобрухт. Вони розносять бетонні плити і витягають з них арматуру. Багато хто з моїх знайомих виїхали звідти, хоча довго трималися. Там немає, що їсти. Тримаються тільки ті, хто при владі, або дають шалені відкати. Повернулися 90-ті, рекет. Ми отримаємо в кінці те, що отримали німці в кінці Другої світової з такої області, яка називалася Рур. Може впевнено заявити про вугільнодобувну галузь на  тих територіях ми можемо забути. Питання в тому, щоб там не повибухало все. Наприклад, в Макіївці. Метан піднімається далі затоплених шахт і жодної комунікативної мережі, щоб не було вибуху, не зроблено.

Яна Холодна: Чи віриш ти в те, що колись росіяни не захочуть їхати воювати?

Михайло Макарук: Вже випадки є. Але, ми воюємо на своїй землі і нічим необтяжені. Наші вояки є героями, а росіяни – ніхто, біологічне сміття, яке приїхало на нашу землю її удобрювати. Тому, їх треба винищувати. Є, щоправда, у нас один рід військ, яким ми читаємо лекції з кібергігієни, я маю на увазі «тихо прийшов, тихо прийшов». Згідно з Законом України, цей рід військ має право застосовувати зброю в мирний час та діяти поза межами території України. Є стаття 17 ЗУ, де сказано, що кожен громадянин України зобов’язаний захищати територіально і інформаційно безпеку нашої держави.

Яна Холодна: Розкажи про російську військову техніку, яка є у нас на Донбасі. Як ви збираєте цю базу даних?

Михайло Макарук: Кларк Кент, американський аналітик, сказав, що 80% розвідувальної інформації, яка лягає на стіл політикам, вона приходить з відкритих даних. Самуель Вілсон  у 1957 році сказав, що цей відсоток доходить до 90%. Але тоді не було інтернету. Ми відкритим джерелом вважаємо те, що не потребує додаткової бази для цього знаходження: соцмережі, форуми, жіночі журнали російські, телепередачі російського каналу Звезда. На даний момент ми виявили 108 військових підрозділів, які брали участь на Донбасі. Це близько 2,5 тисяч військових ідентифікованих. Це з усіх родів військ, включно з ВМС РФ, ПВО РФ, ГРУ, Россгвардія.

Яна Холодна: Чи змінила Росія свою тактику з 2014 року д о сьогодні?

Михайло Макарук: У 2014 році активно були задіяні приватні військові компанії, різного ґатунку. Було багато неперебитих офіцерів. На даний момент люмпенів стало мало, народ не особливо їде, бо в цинку повертається назад, грошей не заробиш, все уже розграбовано. Донбас став полігоном. Приїжджають артилеристи повчитися. 14 лютого цього року снарядом в Новолуганську було розбито будинок. Це було зроблено керованим снарядом «Краснополь», який раніше не фігурував. Ось і взаємозв’язок. Ми виявили вже 46 зразків новітнього озброєння. Це не радянський мотлох. Це типу комплексу «Житель», Ртуть БМ, комплекси «Тор», але деякі з тих зразків, що ми виявляли, ще проходять стадію випробувань для постачання в армію. Деякі з них є одиничними зразками озброєння. Якщо говорити про модифікацію танків Т-72, то це в більшості танки, які залишилися в Росії після зірваних контрактів (у Венесуелу, Пакистан, Індію). Після 2015 року «молодое поколение» тренувалося в Ростові на полігоні і відправлялося на Сирію. За останніми нашими даними ПВК присутні на Донбасі, в Сирії, Центральноафриканській республіці, Лівії, Судані, Ємені. За непідтвердженою інформацією, ще є в Малі, Нігерії. І вони все більше розходяться.

Яна Холодна: Кілька тижнів тому ви виклали оновлену базу присутності російських військ. Що це за база?

Михайло Макарук: База знаходиться  на нашому сайті. Вона розділена на ряд підрозділів, де чітко було показано новітні зразки озброєння, які були ідентифіковані на Донбасі. Сюди входять і безпілотними, новітні модифікації танків, систему РЕБ. 48 зразків озброєння, 4 визначили ОБСЄ. Кількість військових частин в повному обсязі зараз досягає 91 частини. Це частини не в повному складі, але доволі великий відсоток. Вони були присутні на ротаційній основі. Це 10% всієї армії  РФ вже побували в нас на Донбасі. Ще є база про пілотів ВКС, які були ідентифіковані в Сирії. Окремо було по «медальному заліку» і окремо ми розглянули приватні військові компанії. Найманець – це найдешевший вид солдата. Вбили його чи покалічили – держава за нього не відповідає. Вони поза Женевською конвенцією. Він не має знаків розрізнення, він ніхто. Але він становить велику цінність для наших спецслужб. Великий пласт роботи ми досліджуємо з Кіберальянсів. Публікації дампів Владислава Суркова, голови адміністрації РФ, викликала величезний резонанс у світі.

Яна Холодна: Ти якось говорив, що найскладнішим було шукати шеврони тієї чи іншої частини. Чому саме шеврони?

Михайло Макарук: Всі люди є лінивими істотами. Нам буде зручніше побачити картинку, ніж букви. Клацнути на картинку і там буде висвітлено всі інциденти, пов’язані з цією бригадою чи з тією технікою. Щоб знайти злочинця, треба думати, як злочинець. Приблизно з 10 так званих ополченців, які приїхали воювати на Донбас, слово «Донбас» правильно російською напише від сили двоє.

Яна Холодна: Чи оформлені забрані докази російської агресії процесуально, із залученням слідчих ГПУ, СБУ тощо? Чи може Україна використати ці докази в міжнародних судах?

Михайло Макарук: ГПУ за 5 років до нас ніяк не підходила. В СБУ ми передаємо тільки аналітичну інформацію і певні докази, коли є відверті сєпари й потрібно притиснути. Тісно співпрацюємо і передаємо докази заступнику міністра юстиції Іваном Ліщиною, який працює з обвинуваченими актами України проти РФ. Інший момент співпраці – це висвітлення агресії Росії на міжнародній арені. Артур Герасимов і Сергій Висоцький – вони беруть наші матеріали в ОБСЄ, з Іриною Фриз ми працювали по Парламентській асамблеї НАТО й іноді хтось бере ПАРЄ.

 

Першу частину інтерв’ю під назвою «Речник InformNapalm: Наша інформація так викручує росіян, ніби вампіра посвятити святою водою» читайте на нашому сайті.

Прослухати ефір повністю можна тут:

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток