Режисер Заза Буадзе: «Це просто фантастика: що стало з українським кіно за 2 роки!»

Режисер Заза Буадзе: «Це просто фантастика: що стало з українським кіно за 2 роки!»

До студії Армія Фм завітав грузинський режисер та драматург Заза Буадзе. З 2008 року постійно працює в Україні. У його доробку — низка телесеріалів, короткометражних і документальних фільмів серед яких «Червоний» та «Позивний Бандерас». У лютому на Лондонському кінофестивалі фільм «Позивний Бандерас» буде брати участь в трьох номінаціях: «Кращий іноземний фільм», «Краща акторська робота в іноземному фільмі» і «Краща операторська робота в іноземному фільмі».

Марія Стецюк: На якому етапі ви долучилися до фільму «Позивний Бандерас»?

Заза Буадзе: Компанія «Три-я-да Продакшн» працювала над фільмом близько трьох місяців і потім режисер, який був заявлений не зміг працювати над кінострічкою. Згодом продюсер Сергій Баранов запропонував мені роботу режисера. Я прочитав сценарій в якому побачив великий потенціал. На зустрічі з продюсером та автором сценарію я запропонував своє бачення та концепцію. Чому мене це зацікавило? Тому що ця війна почалася не в 2014 році, для мене вона почалася 27 років назад в Грузії. В мене є своє відношення до цієї війни. І у мене було велике бажання всі ці роки висловитися на цю тему. І я зрозумів, що це те запрошення від якого я не міг відмовитися. Це була щаслива робота.

Марія Стецюк: Що ви вкладаєте в це поняття?

Заза Буадзе: У фільма, як і в людини, є доля. Я задоволений цим фільмом тому що це саме та стрічка, яку я хотів зняти. Протягом всього періоду мені все допомагало і продюсери і актори велика кількість військових починаючи з Генерального штабу, 56 бригади, Військової академії міста Одеси, ветеранів АТО.

Взагалі ідея створення фільму почалася після знайомства сценаристів із ветераном АТО позивний «Індіанець». Він багато розказав, навіть віддав свої щоденники. А коли вже я підключився до фільму, то ми прийняли рішення аби ветерани АТО не тільки виступали в ролі консультантів, але і брали участь у зйомках. Тому в нас було два кастинги: акторський та бійців. І кожна бесіда із військовими була наче сповідь. Це було схоже на психотерапію. Вони заново все переживали. І це дуже допомогло. А яка атмосфера була на зйомках - атмосфера справжнього військового братства.

Перед зйомками ми головних героїв відправили на полігон, на підготовку. І після проходження ми їх не впізнали вони були схожі на справжню бойову одиницю.

У масових сценах у нас не має зайвих людей це всі ветерани, військові, бійці, які з фронту приїжджали на зйомку. Олег Волощенко один із тих героїв, що проходив підготовку на Кіровоградському полігоні так правдоподібно грав свою роль, що після сцен до нього підходили бійці і запитували: «А де ти служив?».

Марія Стецюк: Чи плануєте знімати фільм про грузинських та кавказьких добровольців в Україні?

Заза Буадзе: До зйомок фільму «Позивний Бандерас» я шукав можливостей зняти документальний фільм про Грузинський легіон. Я прекрасно пам’ятаю, що в Абхазії на початку 90-х разом з грузинами воювали українці. Єдиними хто нам допомагав були українці. І коли пав Сухумі це був справжній ад, і тих хто не міг вибратися з міста рятували українські пілоти.

Марія Стецюк: Для кого ви знімали фільм?

Ми знімали фільм для всіх. На аудиторії ми не розбивали глядачів. І до речі, нещодавно ми дізналися, що у лютому на Лондонському кінофестивалі фільм «Позивний Бандерас» буде брати участь в трьох номінаціях: «Кращий іноземний фільм», «Краща акторська робота в іноземному фільмі» і «Краща операторська робота в іноземному фільмі».

Олена Кравченко: Як привчити глядача до українського кіно:

Зараз головне не зупинятися. Кількість людей, яка ходить на українські стрічки в кіно дуже мала. Адже був колапс. Хорошого українського кіно не було дуже довго. Тому ми будемо відновлювати традиції. Українці будуть ходити в кіно, будуть в курсі всіх новин, знатимуть, що відбувається в кіно. Це просто фантастика, що стало з українським кіно за 2 роки. Три роки тому, це було не можливо уявити. В цьому році вже випущено 40 кінострічок різних жанрів це і комедії, і артхауз, і бойовики, на будь-який смак. У глядача є вибір.

Що говорили на російських телеканалах про фільм «Позивний бандерас», де брали військову техніку для зйомок «Позивний Бандерас», а також про майбутні фільми Зази Буадзе слухайте на нашому каналі саундклауд.