Резонанс: Об'єднанні зусилля-2021, завод з виробництва безпілотників Bayraktar в Україні, ситуація на кордоні з Білоруссю

04.10.2021
Резонанс: Об'єднанні зусилля-2021, завод з виробництва безпілотників Bayraktar в Україні, ситуація на кордоні з Білоруссю

У програмі Резонанс говоримо на такі теми: навчання Об'єднанні зусилля-2021, завод з виробництва турецьких безпілотників Bayraktar в Україні та ситуація на кордоні з Білоруссю. Наш гість - Дмитро Левусь, політолог-міжнародник, співавтор і ведучий програми «Блеск и нищета «русского мира», директор Центру суспільних досліджень «Український меридіан».

 

 

 

Андрій Давидов: Про що свідчать навчання Об'єднанні зусилля-2021 та чи є вони відповіддю на російсько-білоруські маневри Захід-2021?

Дмитро Левусь: Будь-які навчання розглядаються в контексті геополітики держави. Звичайно, це відповідь на агресію з боку Росії та навчання Захід-2021. Також це про Україну у світі, адже навчання багатонаціональні. З одного боку, це демонстрація підтримки України у світі, з іншого — співпраця з НАТО та його партнерами.

Андрій Давидов: У майбутньому подібні навчання мусять мати більший розмах? 

Дмитро Левусь: Такі навчання — це вже залучення до НАТО. Без них євроатлантичної інтеграції не буде. Мені здається, так. У цьому плані також показовий 2020 рік. Попри пандемію, навчання відбувались. Стратегічний напрям досить оптимістичний.

Андрій Давидов: У присутності Президента України Володимира Зеленського підписаний Меморандум про співпрацю між Міністерством оборони України та компанією Bayraktar Savunma щодо будівництва та облаштування спільного навчально-випробувального центру для обслуговування, поточного ремонту, модернізації БПЛА Bayraktar. Як на мене, дуже позитивно. Майбутнє за безпілотниками. До того ж бойовими...

Дмитро Левусь: Це підписання відбувалось під час зустрічі президентів Туреччини Ердогана та Росії Путіна. Документ завізували на тлі російських заяв, що вони не хотіли б, щоб Україна використовувала турецьке озброєння. Це переляк Москви. Це заява слабкого. Росіяни високо оцінюють ефективність безпілотників і не можуть нічого протиставити. А з боку Туреччини - це, мабуть, був тиск на Путіна. Попри особливі відносини між Туреччиною та Росією, турки не збираються згортати співпрацю з Україною. І в Росії нема вибору.

Андрій Давидов: Останні дні наші Bayraktarи наближались до лінії розмежування на Донбасі.

Дмитро Левусь: Попри насиченість окупованих територій засобами протиповітряної боротьби, росіяни занепокоєні. І невелика ремарка: Bayraktarи закупила навіть Туркменія. Там ніби і є Москва, але коли є політична воля та економічне підгрунтя, то Москва і не дуже може сперечатись.

Андрій Давидов: Цьогоріч Туреччина взяла на озброєння покращений безпілотник Akıncı. Двигуни там українського виробництва. Чи можливе використання або побудова цих безпілотників в Україні?

Дмитро Левусь: У принципі, це можливо. Зазвичай, одна країна постачає не надто нову техніку іншій. Є спеціальні експортні варіанти. Високий рівень кооперації -  і все може бути.

Андрій Давидов: Ситуація на українсько-білоруському кордоні. Що найближчим часом може відбутись?

Дмитро Левусь: Насправді мігрантська криза на кордоні з країнами Балтії може і нас не оминути. Адже все це відбувається штучно. І додаткові рейси з Іраку до Білорусі, і дії білоруських прикордонників, з довезенням мігрантів до кордонів. Із заяв Лукашенка можна зробити висновок, що Україна розглядається як ворог. І це спокуса випробувати на міцність і український кордон.

Андрій Давидов: Це ініціатива самого Лукашенка чи йому щось Путін радить?

Дмитро Левусь: Давайте не переоцінювати суб'єктність Лукашенка. Його суб'єктність впала торік після протестів. Якщо подивитися на тези, що озвучує Лукашенко та його силовики — вони абсолютно московські.

Андрій Давидов: Щодо України білоруська влада йтиме відкрито чи гібридними методами?

Дмитро Левусь: Мені здається, буде так, як Москва скаже, аж до збройних провокацій.

Фото взяте із сайту АрміяInform

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток