Зараз в ефірі:

Резонанс: Політолог Юрій Олійник про ТрО та статус України як країни "НАТО-плюс"

24.01.2022
Резонанс: Політолог Юрій Олійник про ТрО та статус України як країни "НАТО-плюс"

Про формування ТрО України та перемовини між НАТО та Росією в контексті безпекової ситуації в Європі в ефірі передачі «Резонанс» розповів кандидат політичних наук, експерт «Українських студій стратегічних досліджень» Юрій Олійник.

 

 

 

 

 

Андрій Давидов: Чим важлива для України та ЗСУ поява Сил територіальної оборони?

Юрій Олійник: Сили територіальної оборони комплектуються на добровільній основі. Головне завдання ТрО — надання допомоги на місцях, виконання положення закону «Про національну безпеку України», формування патріотичної свідомості та стійкої мотивації. Крім того, зі створенням Сил ТрО впроваджується стратегія системи всенародного спротиву, що важливо в умовах ескалації війни та інших можливих загроз на території України.

Андрій Давидов: За яких умов будуть застосовуватися СилиТрО?

Юрій Олійник: При масштабній агресії саме територіальна оборона стане основою партизанського руху й вагомою підтримкою українській армії. Та вже зараз є важливою діяльність ТрО, зокрема допомога та підкріплення армійських підрозділів у прикордонних регіонах.

Андрій Давидов: Наскільки якісно ТрО України зможе протидіяти російській армії?

Юрій Олійник: Територіальна оборона має зовсім іншу функцію. Вона є підсиленням локальної регулярної армії. Це люди, які добре знають свою місцевість, ситуацію в певному регіоні. За потреби ТрО готує населення до можливої мобілізації.

Андрій Давидов: Чого нам очікувати після того, як Росія висунула ультиматум НАТО?

Юрій Олійник: Ситуація до кінця не визначена. Поставлений Росією ультиматум та відмова від обговорення питання стосовно ракет певним чином зміцнили підтримку України з боку країн-членів НАТО. Конгрес США вніс на підтримку України одразу кілька законопроєктів, один з яких стосується введення санкцій проти Росії. Говорили також про визнання України країною “НАТО-плюс” та надання матеріальної допомоги. Покладаємось на прямі відносини з Великобританією, США, Польщею та Румунією. Будемо актуалізовувати особливі відносини з Туреччиною та Азербайджаном в аспекті подій в Казахстані.

Андрій Давидов: З огляду на ситуацію в Казахстані, наскільки швидко російські війська з такою ж силою зможуть вторгнутися в Україну?

Юрій Олійник: ОДКБ швидко відреагувало на події в Казахстані, які, попри чутки, були несподіваними навіть для Росії. Російські війська за короткий термін увійшли всередину країни, чи дали сигнал про постійну готовність. Втім, увага Росії дещо відвернулась від українських кордонів: втримати одразу два фронти виявилось проблематичним.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток