Результати переговорів Держсекретаря з питань оборони Великобританії та Міністра оборони України

18.08.2020
Результати переговорів Держсекретаря з питань оборони Великобританії та Міністра оборони України

Сьогодні Міністр оборони Андрій Таран та делегація Великобританії на чолі з Державним секретарем з питань оборони Великої Британії паном Беном Воллесом та за участю поважного посла Великобританії пані Мелінди Сімерс обговорили програму розширених можливостей НАТО для України та Грузії, а також підвищення бойового потенціалу ВМС України.

 

 

 

Міністр оборони Андрій Таран висловив вдячність представникам Великобританії за послідовну та непохитну позицію в підтримці суверенітету та територіальної цілісності України.

«Візит державного секретаря з питань оборони Великої Британії до України є визначною подією, яка відображає стратегічний характер наших відносин, масштабне оборонне співробітництво та взаємоналаштованість на забезпечення миру в нашому регіоні, - зазначив Таран.

Керівник оборонного відомства України повідомив, що результати переговорів були дуже плідними. А теми, що обговорювалися стосувалися: оцінки безпекової ситуації на сході України та в Азово-чорноморському регіоні, тенденції та перспективи розвитку і шляхи реалізації на загрози, що виникають, стан та перспективи імплементації завдань оборонної реформи, питання євроатлантичної інтеграції в контексті максимального використання нових інструментів оборонного та військового співробітництва, які отримала Україна з набуттям статусу Партнера НАТО з розширеними можливостями.

«Велика увага була приділена пріоритетам україно-британського оборонного співробітництва. Серед яких ключове місце посідає в розвитку спроможностей та підвищення бойового потенціалу ВМС України за участю Великої Британії», - підкреслив Міністр оборони України.

У свою чергу Державний секретар з питань оборони Великобританії згадав про події в Білорусі:

«Ми обговорили ряд безпекових питань, включаючи питання Білорусі. Великобританія не визнає результати виборів і ми будемо слідкувати та реагувати на ситуацію, яка може розвиватися вкрай непередбачено. Але ми не заохочуємо застосування сили, зокрема зовнішньої, до якої вони можуть вдатися», - заявив Бен Воллес.

Також він розповів, що на переговорах обговорили питання в рамках НАТО і дійшли спільної думки, що для України та Грузії Програма розширених можливостей дійсно відкриває нові спроможності.

Крім того делегація Міністерства оборони Великої Британії вшанувала пам’ять полеглих Українських захисників, які загинули під час проведення Антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил на сході України.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток