Зараз в ефірі:

«Рівний-рівному». Як ветерани підтримують один одного?

22.07.2020
«Рівний-рівному». Як ветерани підтримують один одного?

Учасники бойових дій можуть приєднатися до програми менторської підтримки для ветеранів «Рівний-рівному". Чому навчить проект, скільки він триватиме та які умови розповідали в етері Армія FM Анатолій Мартинюк та Антон Логонович.

 

 

 

 

Ірина Зінчук: “Рівний — рівному”- що це за програма  і які верстви населення охоплює?

Анатолій Мартинюк: Цей проєкт реалізується в межах програми ООН з відновлення та розбудови миру, яку втілюють у життя чотири агентства ООН, з метою реінтеграції ветеранів і комбатантів, що брали участь у бойових діях на сході України. Його суть в допомозі їхньому професійному зростанню. Для цього було відібрано в команду спеціальних людей, так званих менторів, як я та Антон. Ми маємо допомогти хлопцям і дівчатам, що брали участь у бойових діях, розробити і реалізувати їхні особисті проєкти. Символ програми — знак рівності. Сенс у тому, щоб показати, що працюватимемо не з позиції наставництва, а нарівні.

Антон Логонович: Дуже радий, що ця ідея зайшла. Я її придумав за декілька секунд. Ветеран допомагає ветерану, тому у нас такий логотип.

Ірина Зінчук: Яким чином здійснюватиметься волонтерська підтримка початківців-бізнесменів?

Анатолій Мартинюк: Ні, це не бізнесмени. Відбиратимемо саме соціальні проєкти, розроблені ветеранами і подані через спеціальну форму. Для реалізації програми спочатку відбирали менторів. Ми раніше один одного не знали, але попрацювавши разом, виробили командний дух, налаштованість на роботу і очікуємо великих результатів від цього проекту. Я маю вагомий стаж роботи в юридичній галузі, займався адвокатською діяльністю на різних юридичних посадах.

Антон Логонович: Я фахівець із діджитал-реклами, здебільшого працюю з продуктами “Google”. Вірю, що мій досвід допоможе комусь переорієнтуватися в професії, або хтось потребує рекламної підтримки свого соціального проєкту чи допомоги з аналітикою сайту. 

Окрім нас двох, є ще ментори Олена, Володимир і Олександр.

Анатолій Мартинюк: У нашій команді дві дівчини. Тетяна Лялька координує діяльність, а Олена має значний досвід у бізнесі та тренерстві з психологічної реабілітації.

Антон Логонович: Підприємець Володимир Бабич - співзасновник громадської організації “Союз ветеранів АТО Донбасу”, займається виробництвом компонентів для 3D друку, також він співзасновник соціальної кав’ярні “Поруч”. У нашій команді також Олександр Коба. Він співзасновник студії веб-розробки, де працюють ветерани. Сайт, на якому визможете знайти всю потрібну інформацію щодо проєкту, створив саме він. Також у нас є група на “Facebook”. Необхідно лише ввести в пошуку “Рівний - рівному”, одразу буде посилання на цю групу.

 

Ірина Зінчук: Який механізм реалізації цієї менторської підтримки?

Анатолій Мартинюк: Подавати заявки на участь можуть тільки ветерани. Поки це пілотний проєкт і він охоплює лише чотири області: Донецьку, Луганську, Дніпровську та Житомирську. Людина оформлює заявку і подає у відповідній форміконцепцію свого проєкту. Залежно від кількості заявок ми будемо відбирати проєкти, зв’язуватися з учасниками, розробляти план дій, допомагати його реалізовувати. Але головна ідея – це активізувати ветеранів. Восени будуть відібрані кращі роботи, які отримають гранти на реалізацію. Це мають бути соціальні проєкти, спрямовані на професійне зростання. Вони можуть бути зі сфери безпеки, виховання, покращення добробуту громади тощо.

Ірина Зінчук: Процес підтримки проєктів відбуватиметься онлайн чи будуть зустрічі з менторами?

Анатолій Мартинюк: На жаль, через коронавірусїздити поки не плануємо. Ми не проти зустрітися і все обговорити, але зараз такої можливості немає.

Ірина Зінчук: Яка тривалість вашої менторської підтримки?

Антон Логонович: Вона буде тривати три місяці.

Ірина Зінчук: Чи почали ви вже отримувати заявки?

Анатолій Мартинюк: Так, дуже активно. Ми для цього і прийшли в студію, щоб розповісти про програму і закликати подавати свої ідеї. Це не обов’язково мають бути якість стандартні проєкти, є безліч варіантів. Є дуже багато громадських організацій, але вони комусь підконтрольні. Я б запропонував ідею створити в регіоні центр за кластерним типом, який би акумулював різні організації, інформацію про соціальні проєкти, можливості відпочинку для учасників бойових дій, допомогу в пошуку роботи. Може бути створена торгова марка учасника бойових дій. Вважаю, що справи бізнесмена пішли б набагато краще, якщо б він ідентифікував себе як ветеран. Ми знаємо про кілька ветеранських бізнесів, а їх набагато більше. Чи в певному регіоні, області створити магазин. Магазин важко утримувати, але коли в цьому будуть брати участь ветерани зі всього регіону, які вже мають свій бізнес, вони допоможуть знайтипродавця, орендувати приміщення. Відповідно люди купуватимуть і їхні товари в такому магазині, а ветерани популяризуватимуть свій бізнес.

Ірина Зінчук: Чи є ще час, щоб подати заявку?

Антон Логонович: Точно не скажу, ми трохи відстаємо від графіку. На цьому тижні ще точно прийматимемо пропозиції.

Ірина Зінчук: Яку інформацію потрібно надати, щоб взяти участь у цьому проєкті?

Анатолій Мартинюк: Якщо в людина соціально активна, готова працювати і має ідею, то вона повинна заповнити форму заявки на сайті. Там є питання та вся потрібна інформація.

Ірина Зінчук: На Вашу думку, програма реалізовуватиметься і в наступні роки?

Анатолій Мартинюк: Якщо все вийде, я вважаю, що грантодавці на цьому не зупиняться, і програма буде реалізовуватися й надалі.

Ірина Зінчук: Ви, як ментори, якого очікуєте результату?

Антон Логонович: Головне, щоб взагалі був результат. У кожного він може бути свій. У мене, наприклад, є бажання ділитися професійним досвідом, а також задум крутого соціального рекламного проєкту. Максимальний результат — це коли ветеран, який почав працювати в діджитал-рекламі, зможе отримати нормальні умови праці. Важко говорити за інших менторів, у них є свої очікування результатів. Впевнений, що Саша Коба,який займається сайтами, має на меті навчити ветеранів верстати сайти. Можливо, результатом для нього буде працевлаштування ветерана в IT-компанії. Олена – бізнес-тренер. Думаю, її результат — успішний старт бізнесу ветерана, так само, як і в Володимира, бо він теж бізнесмен.

Ірина Зінчук: Ви берете участь у цій програмі на волонтерських засадах, а що мотивує у доброчинній діяльності?

Анатолій Мартинюк: Я від з цього отримую задоволення. По-перше, працюю з класною командою. По-друге, хочу бачити результат цієї діяльності. 

Антон Логонович: Я не брав раніше активної участі в соціальних ініціативах, тож виникло бажання допомагати, ділитися досвідом.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток