Зараз в ефірі:

Різдво Христове за григоріанським календарем

24.12.2020
Різдво Христове за григоріанським календарем

Різдво Христове — у християнстві день народження Ісуса Христа від Діви Марії у Вифлеємі. Різдво знаменує народження Ісуса Христа, який, за віруванням християн, посланий Богом у світ для спасіння людства.

 

 

 

 

 

Різдво — одне з головних свят у році, що відзначається усіма християнськими церквами — католицькими, православними та протестантами, тільки різняться дати святкування для православних християн і католиків. Різдво відзначають 25 грудня за григоріанським і новоюліанським календарем та 7 січня — за юліанським календарем. В Україні свято відзначають із середньовіччя. На заході України католицьке Різдво часто називають «польським» Різдвом, бо в часи, коли Галичина була у складі Польщі, 25 грудня Різдво відзначали в основному поляки. Нині у нашій країни обидві дати - 25 грудня і 7 січня - є святковими вихідними днями.

Різдво для католиків та протестантів є особливим і найважливішим релігійним святом року. 24 грудня, напередодні Різдва, люди дотримуються Адвенту — часу в очікуванні свята, коли особлива увага приділяється духовному життю. Дехто, за бажанням, дотримується посту. Свято об'єднує навколо усю родину, яка з трепетом прикрашає домівку до Різдва — це символізує віру і шанування Ісуса. Головним символом свята є шопка (вертеп). ЇЇ встановлюють у кожному домі. Батьки показують фігурки дітям та оповідають біблійні історії. Ще одним незвичайним атрибутом є сіно на столі, яке кладуть під скатертину. Цим віряни показують те, що в їхньому домі народжується Ісус. Серед символів свята особливе місце займає ялинка, різдвяний вінок і омела, під якою усі обмінюються поцілунками.

Ввечері 24 грудня, коли на небі з'являється перша зірка, родини збираються на Святу Вечерю з пісних страв: риби, оплаток (пісний хліб), фруктів, горіхів та іншого. Перед початком трапези глава сім'ї читає уривок з Євангелія, родина співає першу коляду, потім усі переломлюють різдвяний хліб — оплаток. Після вечері родина збирається до храму — на Месу Надвечір'я Різдва, яка символізує єдність Отця і Сина. Меса розпочинається, переважно, опівночі. Під час неї священник кладе у різдвяний вертеп фігурку немовляти Ісуса. Друга святкова меса відбувається на світанку і символізує час появи на світ нового життя з утроби матері. А третя меса, яка відправляється вдень, доносить символ народження Ісуса у серця всіх віруючих.

Святкову вечерю за традицією накривають тільки з пісних страв: овочеві салати, яблука, мед, горіхи, родзинки, різні овочі. Обов'язково на столі має бути риба. У католиків в різдвяну ніч на столі не повинно бути м'ясних страв. Їх зазвичай подають до другої різдвяної трапези, а саме 25 грудня. Цікаво ще й те, що за різдвяним столом у католиків завжди одне порожнє місце, для бажаного і дорогого гостя. Також 25 грудня усі шукають подарунків від Санта Клауса чи Святого Миколая. 
Також важливими традиціями Різдва є вертеп, вистави, ярмарок, пісні та колядки. У католицьких сім'ях колядки, зазвичай, співають у родинному колі.

Різдво — це тихе сімейне свято. Ніяке інше свято не здатне настільки об'єднати людей, як Різдво Христове. У цей день варто побути з родиною і з усіма ділитися радістю та побажаннями добра і щастя. 

Зі святом! Щасливого вам Різдва!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток