Rock Werchter - бельгійський фестивальний рок-гігант

13.10.2021
Rock Werchter - бельгійський фестивальний рок-гігант

Чотири десятиліття добірної рок-музики, десятки всесвітньо відомих груп, п'ять звань «Кращого музичного фестивалю в світі» і мільйони щасливих фанів - це бельгійський фестивальний гігант Rock Werchter. Кожен останній уїк-енд червня він приголомшує децибелами тихе село Верхтер і збирає понад 150 000 шанувальників щороку.

 

 

 

Rock Werchter - щорічний музичний фестиваль, який проводиться в селі Werchter, недалеко від містейчка Льовен,що у Бельгії, з 1976 року. Щодня він може приймати 88 000 гостей, з яких більшість залишаються на всі чотири дні.

Фестиваль почався як одноденний захід з виступами Банзая і Кандагара. , Але з роками він перетворився в один з найбільших музичних фестивалів Бельгії. Спочатку це був подвійний фестиваль, що мав назву «Торхаут-Верхтер», з двома фестивальними майданчиками в різних місцях Бельгії: одним в Верхтері і одним в Торхауті. У 1999 році фестиваль припинив своє існування на Торхауті і з тих пір проводиться тільки в Верхтері. З 2003 року Werchter є чотириденним фестивалем. Він проводиться кожні перші вихідні літніх канікул в Бельгії, а це доречі останні вихідні червня або перші вихідні липня. В останні роки виникли розбіжності з приводу зростання цін на квитки. При ціні 200 євро на чотири дні в 2012 році він як і раніше вважався відносно недорогим музичним фестивалем.

Кемпінги офіційно відкриваються о 8 ранку першого дня. в день фестивалю, але через те, що гості прибувають рано і розбивають табори на вулиці, організатори традиційно були змушені відкривати кемпінги раніше, іноді більш ніж на 24 години. Вони розташовані уздовж трьох головних доріг, що ведуть в Верхтер, більшість з них в межах одного кілометра від місця проведення фестивалю. але деякі розташовані на відстані 3 км.

З року в рік в бельгійське містечко прагнуть потрапити не менш ніж 50 тисяч чоловік, адже музика на Rock Werchter може потішити слух і любителів року, і шанувальників метала, знайдеться місце під небом Верхтеру і тим, хто слухає поп-музику. На Rock Werchter в різні роки можна було наживо побачити і почути U2, Red Hot Chili Peppers, Depeche Mode, Metallica, Oasis, Limp Bizkit, The Prodigy, The Killers. І, що вражає, щороку склад стає все зірковішим, а у публіки немає ніяких шансів перепочити: фестиваль працює за принципом двох сцен - тільки на одній закінчився виступ, починається концерт на інший.

Кожен з 4 днів на Rock Werchter починається з раннього вечора і триває зазвичай до години ночі. Групи відіграють повноцінні сети від 40 хвилин до півтори години, а під кінець виступів нічне небо прикрашають вражаючі феєрверки! До речі, якщо пощастить залишитися в селі на пару тижнів, ви потрапите на один з фестивалів-сателітів Rock Werchter. Вони проходять через тиждень після основного опен-ейру і збирають на своїх сценах не менш імениті групи, серед яких вже були Muse, Tokio Hotel та The Rolling Stones. Тоді ваш уїк-енд точно вдасться на славу, а ви напевно повернетеся в Верхтер на наступний рік - за новими музичними враженнями і відкриттями.

На сайті фестивалю є розділ, в якому описана практична інформація про фестиваль - як дістатися, що не можна нести в кемпінг, які умови є і тому подібне. Крім того, у фестивалю є відмінний мобільний додаток, в якому також є вся корисна інформація, а також можна послухати всіх музикантів, бачити наочно хто і на якій сцені сьогодні виступає. Величезний плюс в тому, що додаток може працювати і оффлайн.

Дивлячись на постери-афіші Rock Werchter, розбігаються очі. Простіше сказати, хто зі світових музикантів ще не виходив на сцени фестивалю. Кількість яких, до слова, теж росте. На сьогоднішній день їх вже чотири: Main Stage, The Barn, Klub C і Slope. Кожна декорована і прикрашена в своєму стилі, але без прив'язки до певного музичного жанру. Фестиваль - це комбінація грамотного лайнапу, організації та атмосфери.

Що стосується інфраструктури на місці - фестиваль багатий дрібницями, які не відразу й помітиш. Наприклад, дуже грамотно розташовані умивальники і туалети щодо сцен. За рахунок цього навіть в самі "щільні" дні черга не стоїть довше п'яти хвилин. Ще один плюс, який спочатку здавався мінусом - це електронні табло. Вони виконують роль індикаторів пропускної здатності критих сцен і першої фан-зони Main Stage. З точки зору безпеки - задумка і реалізація відмінні. Якщо світилися зелені стрілки над входом, то місце всередині є і зайти можна. Варто відзначити важливу рису фестивалю - інклюзивність. Тут це настільки в порядку речей, що всі просто не помічають зручностей, призначених для людей з обмеженими можливостями. По-перше, сцени були обладнані окремими подіумами в кілька ярусів, а коляски без питань пропускали навіть на «виходах». Всі підходи до кемпінгів, сцен, фудкортів - з широченними пандусами. А від Main Stage йшла дорога до окремого виходу з фестивалю і завдяки ній в кінці дня була можливість безперешкодно і швидко відчалити не продираючись крізь натовп.

На Rock Werchter третину людей складають фестивальники у віці 45+. Вони не лізуть під сцену, чи не обливаються пивом, але справно підспівують кожному артистові на сцені: не має значення, P! Nk або Yungblud. Вони говорять англійською навіть якщо виходить французько-голландська, спілкуються, посміхаються і радіють так, ніби це звичайний вихідний і кожен день грають Muse. На фестах такого рівня чітко видно як з часом і зусиллями зможе виглядати масова фестивальна культура в Україні. Інклюзивна, толерантна, відкрита, будь-якого віку. Об'єднана музикою і бажанням святкувати життя, у всіх її проявах.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток