Зараз в ефірі:

"Російські навчання Захід-2017 мають наступальний характер" - інтерв'ю з Віктором Муженком

09.08.2017
"Російські навчання Захід-2017 мають наступальний характер" - інтерв'ю з Віктором Муженком

Публікуємо тезовий конспект ґрунтовного інтерв'ю журналістки ЛИГА.net Валерії Кондратової із начальником Генштабу ЗС України Віктором Муженком. Повний текст розмови читайте за посиланням

Про втрати українських військових

За три роки війни 2307 безповоротних втрат і 8185 поранених (станом на 27 липня - ред). Небойові - 871 осіб. До небойових втрат відносять смерті військовослужбовців від хвороб, загибель від порушення заходів безпеки, - наприклад, поводження зі зброєю, - загибель в ДТП, самогубства. Заяви, що небойові втрати перевищують бойові, не відповідають дійсності. Навпаки, в порівнянні з 2015-2016 роками вони зменшилися в рази. Це фактор маніпуляції громадською думкою з боку безвідповідальних посадовців, а іноді і просто провокаторів, які не несуть відповідальності за свої заяви.

Про присутність російських регулярних військ на Донбасі

На Донбасі немає незаконних військових формувань, а є чітко структуровані військові підрозділи. Це перший і другий армійські корпуси, які носять всі ознаки регулярних військ. Ними керують з єдиного центру, який знаходиться в Росії. Ті, кого там називають нібито ополченцями - це просто пропагандистська ширма. Картинка для телебачення. Вони намагаються ввести в оману і українське, і особливо російське суспільство.

Загальна кількість на сьогоднішній день складає до 40 тисяч. 

Про постачання зброї окупантам

Зараз у них є можливість використовувати і автомобільні, і залізничні шляхи. Повітряні шляхи їм закриті. Техніка йде не тільки через відповідні пункти пропуску, а взагалі через будь-яку ділянку державного кордону з мережі місцевих доріг. Ми розуміємо, за якими основними напрямками здійснюються такі поставки. 

Про можливість повномасштабного наступу російських військ на Україну

Поки ми не бачимо створення настільки потужних угруповань, які дозволили б Російській Федерації завтра або післязавтра почати масштабні наступальні дії. Але саме їх переформатування і нова система управління говорять про те, що, дійсно, існує можливість ведення певних наступальних дій. Наскільки цей наступ буде широкомасштабним - складно говорити. Ми розглядаємо і аналізуємо різні варіанти розвитку ситуації: від дій на певних напрямках до повномасштабного вторгнення. Ведеться підготовка Збройних сил України - підвищуються навички особового складу, йде доукомплектування технікою і її відновлення, створюються угруповання, які могли б адекватно реагувати на загрози, які вже існують або потенційно можуть з'явитися найближчим часом щодо України.

Про військові навчання Захід-2017, які проводять російській військові на території Булорусі

Це спроба тиску, причому не тільки на Україну, а й на країни-члени НАТО. В першу чергу, маються на увазі держави Східної Європи: країни Балтії і Польща.

Перше і основне: створення військового угруповання на території Білорусі носить наступальний характер. І друге: ми не виключаємо такого варіанту, що під виглядом навчань Захід-2017 у Білорусі будуть створені передові бази озброєння і військової техніки, що дасть РФ можливість при необхідності в короткі терміни створити нові угруповання.

Активна фаза навчань планується на період з 14 по 20 вересня. Спочатку заявлялося про чисельність російського угруповання до 3 тисяч - зараз ми бачимо, що йдеться вже про 5 тисяч. А реально, я думаю, це угруповання буде значно більші. За принципом "ихтамнет". Тим більше, що самі навчання Захід-2017 не обмежуються територією Білорусі, планується комплекс навчань: створення відповідних угруповань, передислокація військових частин, і на території Російської Федерації в тому числі, і вздовж кордону з Україною.

Про можливий наступ з території Придністров'я

Придністров'я може бути напрямом дестабілізації ситуації на південному заході. Не думаю, що вони можуть представляти якусь серйозну військову загрозу, можливість вторгнення з урахуванням чисельності російського контингенту в Придністров'ї. Хоча в плані дестабілізації і впливу на загальну воєнно-політичним обстановку - деякі ризики є.

Про розвиток оборони України

Україна має деякі перспективи розвитку ракетного озброєння. Я думаю, це буде реалізовано, тому ми дійсно можемо говорити про ракетний щит. Те ж саме стосується авіації і ППО - ми працюємо над тим, щоб наша протиповітряна оборона була більш надійною. Так, це вимагає часу. Це взагалі залежить від безлічі факторів, від можливостей економіки країни в першу чергу. Але це робиться, і рівень боєздатності наших підрозділів протиповітряної оборони підвищується. 

Але головний потужний фактор стримування агресора - це український народ, який довіряє своїм Збройним силам. І ми зробимо все можливе і неможливе, щоб цю віру і довіру виправдати.

Про мобілізацію

За шість хвиль мобілізації до лав Збройних сил були мобілізовані більше 200 тис. осіб. Практично всі вони на даний момент вже звільнені від служби, хто виявив бажання залишитися в Збройних силах - уклали контракт. Хоча зараз також багато людей, які були мобілізовані, повертаються на контрактну службу, проходять підготовку в навчальних центрах і відбувають до військових частин. З тих, хто залишився і не проходить службу в армії, створено потужний оперативний резерв. 

Якщо буде загострення ситуації, то в першу чергу будуть покликані резервісти, - вони вже знають, в які йдуть підрозділи, проходять підготовку. Ми спеціально збільшили термін підготовки резервістів: якщо в минулому році вона займала для цієї категорії 15 діб, то в цьому році 30 діб - половина часу в навчальних центрах, половина в складі своїх підрозділів і військових частин. А в подальшому, в разі загострення ситуації, буде і про призов мобілізаційного резерву.

Повний текст інтерв'ю читайте за посиланням у першоджерелі. 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток