Зараз в ефірі:

Русь — Україна в Криму

19.10.2020
Русь — Україна в Криму

Питання територіальної приналежності Криму актуальне й у наш час. Інтернет переповнений пропагандистськими гаслами на зразок: «Крым — русская земля», «Севастополь — город русских моряков». Окупанти посилаються до ефемерної історичної справедливості, за якою Крим мав би належати Росії. Та чи так воно насправді? І чи справді заслужено Крим належить Україні? Що ж, спробуймо з'ясувати це питання разом.

 

Боротьба населення Подніпровсько-Прикарпатського регіону з кочівниками консолідували наш етнос в окрему політичну і національну спільноту, яка вже з XII століття ототожнює назву «Русь», «Руська земля» з назвою «Україна»

Так, арабський географ Ідрісі у 1153 році називав Керченську протоку «гирлом руської ріки», а також вказував, що поряд із містом Керч було місто Россіа, крім того, й поселення Рос, Росіа, Рософар. Тендрівська коса називалась Росо, поселення біля Євпаторії — Россіка. 

За всієї поваги до різних етносів і народностей, варто зазначити, що в цей час у східних регіонах Київської імперії Рюриковичів — Ростовсько-Суздальській землі — переважають угро-фінські племена: мордва, чемериси, бургаси, меря, весь, мурома. Яким з Подніпров’я поляни принесли містобудування, писемність, освіту, християнство.

У ті й пізніші часи все, що називалося руською землею і мало корінь «рос», пов’язували лише з Київською Руссю.

Слухайте новий випуск у неділю о 16:00 на хвилях Армія FM або читайте у розділі, і ви дізнаєтесь ще більше фактів про приналежність Криму до України.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток