С.К.А.Й. — від ліричних балад, до рок-хітів!

С.К.А.Й. — від ліричних балад, до рок-хітів!

Їхні пісні — це окремі оповідання про стосунки людей, про почуття та про все те, що оточує хлопців у житті. Їхній мелодійний, але потужний попрок разом із характерним вокалом досить упізнаваний.

 

 

 

 

 

Гурт С.К.А.Й. (СКАЙ) було засновано наприкінці 2000 року Олегом Собчуком та Олександром Грищуком, які разом навчались у Галицькому Колледжі, що в Тернополі. За досить короткий час колектив став відомим у рідному місті та на Західній Україні в цілому, і встиг засвітитися на таких відомих в той час фестивалях, як “Червона Рута”, “Перлини сезону” і “Таврійські ігри”.

Але справжнім проривом для гурту став виступ у 2005 році в ефірі телеканалу М1 у проєкті для команд-початківців “Свіжа кров”. Гурт дуже сподобався Едуарду Кліму — одному з членів журі та засновнику авторитетного українського лейблу. СКАЙ став одним із переможців телепроєкту, і групі запропонували контракт. 

Співпраця з музичним лейблом одразу дала вагомі результати. Першим вибухом, що привернув до гурту С.К.А.Й. увагу „широкого загалу”, став трек “Тебе це може вбити” — справжній хіт, що одразу здобув ротації на 25 радіостанціях України. На цю ж пісню створено кліп, який досі є теле- та радіохітом в українському інформаційному просторі.  Далі було відзнято кліпи на драйвову пісню “Ремікс” та на  “Те, що треба” — лірично-драматичну композицію в улюбленому жанрі Олега Собчука “романтична балада”, яка надзвичайно пасує фронтмену гурту. У 2006 році  було презентовано дебютний альбом гурту під назвою ”Те, що треба”. Хіти з платівки одразу ж потрапили до гарячих ротацій на радіо, а кліпи не зникають з ефірів телеканалів. Вже від початку кар’єри СКАЙ не бояться експериментувати: у дебютному альбомі можна почути все: починаючи від жартівливих текстів і бадьорих динамічних мелодій та закінчуючи серйозними, вкрай ліричними баладами.

У 2007 році з’явились відеокліпи  на композиції “Як мене звати” та “Best друг”, в яких гурт звертає увагу суспільства на критичну ситуацію поширення СНІДу в Україні, а також розкриває проблему ВІЛ-позитивних людей. Ці кліпи одразу ж набули популярності серед молоді через свою актуальність та сучасне звучання.

Вже восени гурт презентував свій другий альбом  «Планета С.К.А.Й.». Олег Собчук, вокаліст бенду так його прокоментував: «Ми хотіли показати наше бачення справжньої музики. Музика про речі, які є справді цінними в житті. Це і є наша своєрідна планета — «Планета С.К.А.Й.».

Успіх не змусив себе чекати. У травні 2008 року  хлопці записують композицію “Подаруй світло” у двох  варіантах: у ліричній та рок-версії, та знімають до них відео. Вперше в історії українського шоу-бізнесу було відзнято одразу дві версії одного кліпу.

Наприкінці 2009 року гурт виступив на Міжнародному Фестивалі у Польщі в рамках  заходів, присвячених громадській акції «Бо я був чужинцем». З-поміж усіх українських рок-колективів організатори фестивалю запросили саме гурт СКАЙ заспівати у Любліні.

У 2010 році сталася ще одна вагома для хлопців подія — музиканти зі СКАЙ випустили свій новий альбом під назвою «Знак оклику». Довгоочікувана, третя за ліком платівка українського рок-колективу — це нові 3D враження, а також зовсім нова музика від СКАЙ. Музиканти передивилися погляди на життя, подорослішали та змінилися. Змінився і меседж — у цьому альбомі СКАЙ акцентує увагу на речах, які в житті мало хто помічає, але які, однак, є дуже важливими.

У травні 2010 СКАЙ стає лауреатом премії “Фаворит Успіху”. Український рок-гурт визнано фаворитом  у номінації «чоловічий гурт».

У 2014 році гурт презентував четвертий студійний альбом під назвою «Край неба». Нова платівка СКАЙ до свого релізу пройшла складний та довгий шлях вдосконалення. Майже чотири роки тривала плідна праця над записом альбому: музиканти шукали найкраще звучання кожної пісні і дуже ретельно «шліфували» їх згідно зі концепцією. Є цікаві експерименти: так, у записі вокальної партії пісні «Поки жива любов» взяла участь дружина фронтмена СКАЙ Олега Собчука Марія, яка, до речі, є героїнею кліпу на пісню  «Тебе це може вбити».

У лютому 2015 року СКАЙ вирушив у благодійний двотижневий тур великими містами Канади: Вінніпег, Ванкувер, Саскатун і Торонто. У межах туру музиканти виконали акустичні версії своїх найвідоміших композицій, а також пісні з четвертого студійного альбому «Край неба». Всі зібрані за допомогою концертів кошти пішли до благодійного фонду на потреби постраждалих у війні на сході України.

У 2016 гурт СКАЙ святкує своє 15 річчя. На честь цієї дати музиканти оголосили великий ювілейний тур, в рамках якого перші концерти в лютому місяці СКАЙ з успіхом відіграли  в Лондоні, Дубліні та Парижі.

На честь свого 15-річчя колектив вирушив у американсько-канадський тур, де успішно відіграв 10 концертів. По поверненню з аншлагами музиканти здійснили всеукраїнський ювілейний тур “СКАЙ 15 РОКІВ”, фінальним акордом якого стало грандіозне шоу в Києві. За спинами артистів — аншлагові виступи у Франції, Ірландії, Англії, Данії та Іспанії.

СКАЙ активно співпрацює з представництвом ООН в Україні. У вересні 2009 гурт підтримав проведення акції «Тиждень клімату в Україні». Музиканти також є організаторами благодійних заходів. Зокрема, з власної ініціативи провели ряд концертів, всі кошти від яких пішли на закупівлю необхідного медичного обладнання для порятунку недоношених дітей та допомоги дітям-сиротам. А в цей нелегкий для країни час СКАЙ активно займається і волонтерською діяльністю, адже завдяки своїй творчості музиканти зібрали на лікування поранених бійців сотні тисяч гривень, даючи концерти в Україні та за кордоном.