СБУ - сьогодні ваш день!

25.03.2020
СБУ - сьогодні ваш день!

Сьогодні Служба безпеки України відзначає своє професійне свято. День відзначається згідно з Указом Президента від 22 березня 2001 року.

 

 

 

 

 

 

Як відомо, після проголошення 24 серпня 1991 року незалежності України одразу постало питання про ліквідацію в молодій державі радянської системи органів державної безпеки і створення нових державних інституцій, покликаних захистити її суверенітет та вирішувати інші завдання у сфері забезпечення національної безпеки. 

Одним із перших кроків на цьому шляху стало створення комісії з розроблення: «Концепції органів державної безпеки України». Враховуючи її напрацювання, 20 вересня 1991 року парламент ухвалив постанову «Про створення Служби національної безпеки України». На початковому етапі побудови цього органу було призначено керівництво Служби та її основних структурних підрозділів. 

Протягом вересня 1991 року – лютого 1992 року розроблено і затверджено штати підрозділів центрального апарату Служби, регіональних органів, органів військової контррозвідки та Інституту підготовки кадрів СНБ України. Далі розпочалося комплектування їх особового складу, який прийняв присягу на вірність Українському народу. 

25 березня 1992 року Верховна Рада прийняла Закон «Про Службу безпеки України». Подальша розбудова Служби відбувалась на достатньо чіткому правовому підґрунті. За ці роки Служба Безпеки України зазнала чимало змін і трансформацій, але події останнього часу – «Революція Гідності»,та російська агресія на сході нашої країни внесли свої корективи в роботу цієї структури. Нові виклики, які повстали перед країною, спонукають СБУ до реформування, максимальної мобілізації сил та ресурсів, пошуку шляхів вирішення надзвичайно складних задач сьогодення і ретельної підготовки до дня завтрашнього.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток