Сергій Лойко: востаннє я був на Донбасі, коли загинув Аеропорт

22.07.2017
Сергій Лойко: востаннє я був на Донбасі, коли загинув Аеропорт

У програмі "Сектор Л" гість з-за океану, проте добре відомий в Україні журналіст, фотограф і письменник Сергій Лойко. Катерина Потапенко розпитала про деталі свіжої книги "Рейс", сюжет якої охоплює події на Донбасі у 2014 році.

Повний аудіозапис ефіру: https://goo.gl/qYg6HM


- У травні вийшла друком Ваша нова книга, тому давайте поговоримо про неї, про нові здобутки. Детектив, як Ви самі проанонсували її. На основі реальних подій. 

- Головною реальною подією в книзі є те, як збили Боїнг над Донбасом, а далі вже починається триллер, бойовик, детектив. Багато героїв - шість головних ліній, які сходяться в кінці. Цю книгу, як і "Аеропорт", зі мною готували разом колектив консультантів, редакторів.

Один консультант - в Лос-Анджелесі, колишній полковник міліції, який втік з Росії в Америку.  Певною мірою він став прототипом до героя. Він консультував мене щодо американської лінії роману. Там дя переміщається з Москви на Донбас, з Донбасу в Київ, з Києва і Лос-Анджелес, із Лос-Анджелеса в Лондон, потім знову на Донбас. Все відбувається протягом 2014 року. 

Є велика кримінальна лінія. Консультував мене ваш земляк (українець - ред.), який відсидів 12 років за вбивство. До нього немає наразі жодних претензій. Дуже приємна інтелігентна людина, яка говорить, що нікого не вбивала. 

Кілька розділів - дія відбувається на Донбасі. Це дуже жорстокі розділи. Страшні. Війна як вона є. У цьому питанні мене консультував майор спецназу України Костянтин В'югін. Він консультував мене і по роману "Аеропорт". 

- Чи вийдуть Ваш книги в Росії?

- "Аеропорт" не вийшов у видавництвах Росії, але його можна придбати. Книгу "Рейс" планує видати одне з найінтелектуальніших видавництв, я поки не можу сказати, яке. Вихід планується у серпні. Там будуть купюри. Але я не проти купюр - чи більше вони виріжуть, тим більше російські читачі захочуть це прочитати. Книги є у вільному доступі, я раджу читати "Аеропорт" в чорному форматі, з портретом солдата, Сергія Танасова, це доповнений формат. Це доступно в мережі. 

- Ви спілкуєтесь з хлопцями, які були в АТО?

- Звісно! Ми друзі на фейсбуці, ми знаємо номери, ми зідзвонюємось. Якщо у мене є питання щодо війни - я зв'язуюсь. Я знаю, що у них відбувається в житті. Я знаю, що Макс Музика став помічником мера в Дніпрі. 

- Коли востаннє були на Донбасі? 

- В кінці січня 2015 року, в Пісках, у Водяному. Коли загинув аеропорт. Я не встиг туди. Туди неможливо було проїхати. Я спізнися на кілька днів. Після цього я повернувся і з читача перетворився на письменника.

- Ви продовжуєте тільки писати книги?

- Так. А ще рибу ловлю. І пісні співаю дівчатам.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток