Сержант як хребет армії

18.11.2020
Сержант як хребет армії

День сержанта — свято встановлене Указом Президента України від 19 квітня 2019 року, "…вшановуючи відданість, відповідальність та професіоналізм сержантів і старшин Збройних Сил України, їхню мужність та героїзм у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, з метою примноження військових традицій сержантського і старшинського складу Збройних Сил України".

 

 

У збройних силах країн НАТО сержантів вважають «хребтом армії». Саме сержант відіграє важливу роль у ланцюжку між командиром, який ставить завдання, і солдатами, які повинні завдання виконувати. Взагалі в арміях країн НАТО усталилася система, коли сержант командує підрозділом, стежить за дисципліною, навчає солдатів за принципом: «слідкуй за мною, роби, як я». Водночас функції офіцера полягають у плануванні й організації дій. Тобто офіцер каже, що робити, а сержант вирішує, в який спосіб підрозділ має це виконати.

В Україні національне військо поступово перебудовується за стандартами Північноатлантичного альянсу. Отже, створення професійного сержантського корпусу є частиною реформування.

Вже створено три центри підготовки сержантів, що за структурою, функціями та завданнями тотожні схожим навчальним закладам у країнах НАТО. 197 центр підготовки сержантського складу сухопутних військ у Десні, 202 Центр підготовки сержантського складу Повітряних Сил (Київська область) і 203 у Миколаєві (молодших командирів там готують, зокрема, для потреб Військово-морських сил України).

Свято визначає особливу роль сержантського складу у створенні сучасного боєздатного українського війська. Майбутнє Збройних Сил — це високоідейні, віддані Україні та професійно підготовлені сержанти та старшини.

Армія FM щиро вітає зі святом наших військових! Бажаємо всьому сержантському складу Збройних Сил України здоров’я, віри та витривалості в боротьбі за вільну  і незалежну Україну!

Фото: Головне управління персоналу - J1 ГШ ЗС України і 197 Центру підготовки сержантського складу

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток