Севастополь — місто російської слави?

01.02.2021
Севастополь — місто російської слави?

Питання територіальної приналежності Криму актуальне й у наш час. Інтернет переповнений пропагандистськими гаслами на зразок: «Крым — русская земля», «Севастополь — город русских моряков». Окупанти посилаються на ефемерну історичну справедливість, за якою Крим мав би належати Росії. Та чи так воно насправді? І чи справді заслужено Крим належить Україні? Що ж, спробуймо з'ясувати це питання разом.

 

Російські історична наука і засоби пропаганди видавали за незаперечну істину гасло «Севастополь — місто російської слави». Пов'язували це насамперед із подіями Кримської війни 1853-1856 років. Проте, по-перше, Російська Імперія у цій війні воювала переважно українськими руками, а по-друге, вона цю війну програла. До 50 % війська Імперії становили солдати, матроси і офіцери українського походження, при цьому матроси-українці становили близько 70 % складу Чорноморського флоту.

Офіцерський склад чорноморців більш ніж на половину формувався з дворян і оберофіцерський дітей Херсонської й Таврійської губерній. Воїни-українці виявили мужність і героїзм в обороні Севастополя, Одеси, у боях на Чорному морі і на Кримському півострові, а також на інших театрах воєнних дій. Під час бойових дій своїми подвигами уславилося багато солдатів і матросів-українців.

Вагомим був внесок конкретних осіб, громад, господарств, підприємств України у постачання та моральну підтримку армії, а також діяльність медичних установ на території України з врятування життів і лікування поранених.

Слухайте новий випуск у неділю о 16:00 на хвилях Армія FM або читайте у розділі, і ви дізнаєтесь ще більше фактів про приналежність Криму до України.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток