Зараз в ефірі:

Севастопольська українська рада 1917 року

14.03.2021
Севастопольська українська рада 1917 року

Питання територіальної приналежності Криму актуальне й у наш час. Інтернет переповнений пропагандистськими гаслами на зразок: «Крым — русская земля», «Севастополь — город русских моряков». Окупанти посилаються на ефемерну історичну справедливість, за якою Крим мав би належати Росії. Та чи так воно насправді? І чи справді заслужено Крим належить Україні? Що ж, спробуймо з'ясувати це питання разом.

 

10 червня 1917 року відбувся ІІ Всеукраїнський військовий з'їзд, згідно з рішенням якого у Севастополі створено Севастопольську українську раду (далі СУР) військових і робітничих депутатів на чолі з прапорщиком Костянтином Величком. Крім цієї організації, на захисті інтересів українства міста в умовах безвладдя, що наростало, стояли Чорноморський український військовий комітет та українська фракція Севастопольського «совєта», який більшовики намагалися якнайшвидше «прибрать к рукам». Рада виступила з вимогою українізації Чорноморського флоту (далі ЧФ) та підпорядкування його Українській Центральній раді (УЦР), сприяла відповідним процесам і підтримувала їх.

СУР мала свій друкований орган «Бюлетень Української Ради військових і робітничих депутатів міста Севастополя». Українською в ньому подавалися новини та офіційні звістки з Києва. Редакція видавництва комітету СУР, як і сама Рада, розташовувалася у будинку № 33 на Нахімовському проспекті. 

На жаль, у столичних сховищах вдалося відшукати лише два примірники «Бюлетеня». Однак з них можна отримати певні свідчення про соціально-політичне життя українців Севастополя кінця 1917-початку 1918 років.

Слухайте новий випуск у неділю о 16:00 на хвилях Армія FM або читайте у розділі, і ви дізнаєтесь ще більше фактів про приналежність Криму до України.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток