Шах і мат: дві тури, які матують короля

03.05.2020
Шах і мат: дві тури, які матують короля

Якщо ви не вмієте грати - навчимось, не вдається перемагати суперників – здолаєм. Не панікуйте. Ми зробимо з Вас гросмейстерів! Сьогодні ми поговоримо про дві  тури, які  матують  короля.

 

 

 

 

 

Спробуємо діяти проти одинокого короля двома турами. Тут зручніше атакувати чорного короля з боків (флангів). Як же атакувати? Можливо, піти  турою на восьму горизонталь шахом? Тоді король піде на сьому горизонталь, потім на шосту...

І так будемо бігати за королем по шахівниці. А чи не краще спочатку перегородити вихід королю на простір шахівниці? Такий хід може зробити тура з поля h1.

Тепер черга чорному королю зробити хід. Він може піти тільки вздовж восьмої горизонталі (сьома прострілюється турою). Друга тура з поля а1 піде  на восьму горизонталь і король одержав мат. Обидві тури прострілюють восьму і сьому горизонталі.

Візьмемо другу позицію. Зараз розберемося як найшвидше заматувати короля. Краще розпочати атаку з тилу, з восьмої горизонталі. Але спершу потрібно позбавити короля можливості втечі. Друга тура виходить в тил. Чорний король знову піде донизу. Тура з поля f1 також заходить в тил. Тури стануть східцями, щоб не заважати одна одній. Король опиниться в матовій сітці. Куди йому податись? У його розпорядженні тільки вертикаль h. Тепер тура з поля f7 завдає королю смертельного удару.

Таким чином, на двох прикладах ми розглянули, як дві тури самі ведуть успішну боротьбу проти короля противника. Спосіб боротьби: тури розташовуються східцями з однієї сторони або з протилежних (кінцевих) сторін шахівниці і підганяють ворожого короля на край шахівниці, де й заматовують його.

Хід білих, мат в один хід

Відповідь на попереднє завдання: білий слон c1-b2, шах і мат.

Наступного тижня ви дізнаєтесь про туру проти короля. Коментуйте, аналізуйте і ставте «Шах і мат» разом із Армія FM.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток