Шах і мат: ферзь проти короля

Шах і мат: ферзь проти короля

Якщо ви не вмієте грати - навчимось, не вдається перемагати суперників – здолаєм. Не панікуйте. Ми зробимо з Вас гросмейстерів! Цього разу в програмі «Шах і мат» говоримо на тему: ферзь проти короля.

 

 

 

 

 

Досі ми вивчали матеріал, який тільки готує до шахової гри. 3 чого ж розпочинається вивчення способів матування короля? Матова позиція короля супротивника досягається в тривалій і нелегкій боротьбі.

Ви ще не знаєте, як саме використати ударну силу кожної фігури. Тому краще розпочати вивчення шахової гри з найменшою кількістю фігур, яка в змозі заматувати короля.

Ферзь, звичайно, велика сила, але він один не спроможний заматувати короля. Без підтримки іншої фігури він навіть не може стати поруч із королем супротивника. Ферзь зможе дати мат тільки за допомогою свого короля.

Пам’ятайте, що ферзь не повинен наближатися до короля, бо тоді виникає патова позиція і виграшу не буде. У таких випадках атакованому королю потрібно залишити два поля, щоб йому було де «гуляти», поки підійде допомога ферзю.

Ферзь може дати мат двома способами: по восьмій горизонталі — (лінійний мат) і ферзем з поля b7 (мат із доторком). Ферзь може заматувати і на краю шахівниці в той момент, коли свій король стоятиме навпроти атакованого короля.

Отже, щоб заматувати одинокого короля противника ферзем, потрібно за допомогою короля відтиснути його на край або в куток шахівниці.

Хід білих, мат в один хід

Відповідь на попереднє завдання: білий слон e2-g4, шах і мат.

Наступного тижня ви дізнаєтесь про дві тури, які матують короля. Коментуйте, аналізуйте і ставте «Шах і мат» разом із Армія FM.