Шах і мат: король сильнішої сторони 2

08.06.2020
Шах і мат: король сильнішої сторони 2

Не вмієте грати? Не вдається перемагати суперників? Не панікуйте. Допоможемо! Ми зробимо з Вас гросмейстерів! Сьогодні ми поговоримо про короля сильнішої сторони, який стоїть на шостій горизонталі й попереду пішака.

 

 

 

 


До третього виду простих пішакових позицій, в яких пішак проходить у ферзі, відноситься позиція, де король, стоячи попереду пішака, знаходиться на шостій горизонталі. Тож розберемо цю позицію.

Припустимо, що король слабшої сторони захопив опозицію. Тоді перший хід робить білий король. Здається, що він неспроможний провести пішака.  

Перевіримо:

1. Кре6 - d6 Кре8 - d8

2. е5 - е6 Kpd8 - е8

3. е6 - е7.

Пішак став на поле передостанньої горизонталі без шаха. А для короля противника приготовлене поле f7, через яке він мусить вийти, звільнивши поле е8 для пішака. Ось у чому полягає секрет розв’язки! Пішак стає на сьому горизонталь без шаха і для короля противника пата немає.

4. Кре8 - f7

5. Kpd6 - d7 Kpf7 - f6

6. e7- е8Ф.

А як проходитиме боротьба, якщо опозицію захопить сильніша сторона? Перевіримо. Чорний король першим робить хід.

1. Кре8 - d8

2. Кре6 - f7 Kpd8 - d7

3. e5 – е6 Kpd7 - d6

4. е6 - е7 Kpd6 - d5

5. e7 - е8Ф.

Як бачимо, боротьба проходить так, як і при звичайних позиціях, коли опозиція у сильнішої сторони. Звідси висновок: якщо король сильнішої сторони знаходиться на шостій горизонталі (а для чорних на третій горизонталі) і попереду пішака, то пішак завжди досягає лінії перетворення незалежно від того, чий хід.

Хід білих, мат в один хід

 

 

 

 

 

 

 

Відповідь на попередню задачу: біла тура g3-h3, шах і мат.

Наступного тижня ми поговоримо про короля слабшої сторони поза квадратом пішака та про правило квадрата. Коментуйте, аналізуйте і ставте «Шах і мат» разом з Армія FM.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток