Зараз в ефірі:

Щеплення. Чи це настільки обов’язково?

11.09.2018
Щеплення. Чи це настільки обов’язково?

Багато хто бачив повідомлення, що у Збройних Силах України розпочалась вакцинальна кампанія з профілактики дифтерії та правця. Так завдяки Міністерству охорони здоров’я України за підтримки Уляни Супрун, Катерини Булавінової, Володимира Курпіти та інших небайдужих людей прийнято відповідальне рішення щодо можливості звернення у цивільні лікувальні заклади військовослужбовців для проведення безкоштовно шеплень відповідно до календаря.

Служба превентивної медицини Міністерства оборони України надає важливі роз’яснення на досить розповсюджені питання:

1. Безпека вакцини. Всі вакцини, що знаходяться у лікувальних закладах України мають всі сертифікати відповідності, які Ви особисто можете переглянути у кабінетах щеплень. Цією вакциною щепиться дуже значна кількість людей в усьому світі – тож якби були випадки невідповідності та ускладнень після застосування, що виходять за статистично достовірну ймовірність – вакцинація б була припинена. Вакцина дозволена до застосування в Україні Міністерством охорони здоров’я України. Будь-які звинувачення у неякісності – є дискредитацією. Статистичні показники ускладнень після застосування вакцини можна отримати у Центрі громадського здоров’я МОЗ України.

2. Від чого ця вакцина. Ця вакцина, яку застосовують для дорослих, має назву АДП-м (Адсорбована дифтерійно-правцева із зменшеним вмістом антигену) і використовується для профілактики таких захворювань, як дифтерія та правець. Ці захворювання протікають вкрай важко та мають дуже велику летальність (смертність). Та навіть у тих, хто одужав, спостерігається вкрай велика кількість ускладнень таких як:

інфекційно-токсичний шок, синдром дисемінованого внутрішньосудинного згортання, міокардит, ураження нервової системи, ураження черепно-мозкових нервів може обумовити параліч акомодації, птоз, іноді — парез лицьового нерву та інші порушення, пізніше виникають в'ялі паралічі за типом моно- або поліневритів, ураження нирок, наднирникова недостатність рідка, виникає при крововиливах в наднирники при ДВЗ-синдромі.

Більше прочитати про дифтерію ви зможете за наступним посиланням:

http://bit.ly/2Nw4QWA

3. Хто підлягає вакцинації. Згідно календаря щеплень, затвердженого наказом МОЗ України від 16 вересня 2011 року № 595 "Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів" (останні зміни наказ МОЗ України від 18.05.2018 № 947 "Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні") «…Першу планову ревакцинацію дорослих за віком та епідпоказаннями, які раніше були щеплені, проводять АДП-М у віці 26 років з подальшою плановою ревакцинацією АДП-м з мінімальним інтервалом 10 років від попереднього щеплення АДП-м.». Це означає що щепитись повинен кожен, кому у цьому році виповнилось 26, 36, 46 років.

4. Де це зробити і як. Перше – звернутись до начальника медичної служби військової частини. Друге – звернутись до цивільного лікувального закладу де розташована частина. Алгоритм дій, що запроваджує Служба превентивної медицини Міністерства оборони України під час вакцинальної кампанії 2018 року з АДП-м наступний:

а. Кожен начальник медичної служби військової частини формує списки військовослужбовців що досягли встановленого календарем щеплень віку. Проведення роз’яснювальної та просвітницької роботи.

б. Списки надаються до лікувального закладу МОЗ України за територіальним принципом де дислокована військова частина та погоджуються терміни та місце проведення щеплень. У разі відмови – звернення до регіонального санітарно-епідеміологічного управління регіону відповідальності (мм. Київ, Львів, Мукачеве, Вінниця, Житомир, Харків, Дніпро, Одеса, Миколаїв, а також у районах ООС це військові мобільні шпиталі) для вирішення ускладнень, що виникли. Щеплення можуть проводитись у лікувальних закладах МОЗ України, а також щеплювальними бригадами лікувальних закладів Міністерства оборони України.

в. Організаційні заходи у частині (план проведення щеплень, наказ, та списки осіб).

г. Звітність

5. Ризики та «страшилки». Щеплення це свідома дія громадянина, який хоче вберегти себе та свою сім’ю від керованих інфекцій. Всі цивілізовані країни мають свої календарі щеплень у залежності від епідемічної ситуації в країні (трішечки більше можна прочитати за посиланням http://bit.ly/2CGjHJF). В той же час, потрібно розуміти, що ви зіткнетесь з безліччю нерозуміння зі сторони оточуючих, що будуть Вас запевняти у «неякісності вакцин», «на нас їх випробовують», «я та мої діти не щеплюємося і здорові» та інші нісенітниці. Позитивним прикладом того, що вакцини працюють є повна елімінація вірусу натуральної віспи у світі завдяки якісній щеплювальній кампанії. Вміння аналізувати та робити вірний вибір завжди відрізняло освічених людей. Якби вакцини мали б значні ускладнення під час застосування та ризики перевищували ефективність жодна держава, що піклується про своїх громадян, не використовувала б їх. Свідома відповідальність суспільства, а саме, щеплення 90% громадян та більше, дозволяє створити так званий колективний імунітет – рівень захищеності від інфекції, коли збудник не в змозі передаватись у суспільстві, оскільки більша частина населення має імунітет до нього.

І останнє – для того щоб захищати країну від ворога – потрібно захистити у першу чергу себе. Вакцинація – це і є ваш бронежилет у захисті від ворога!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток