Зараз в ефірі:

Що потрібно, аби стати офіцером-зв’язківцем

16.09.2020
Що потрібно, аби стати офіцером-зв’язківцем

У програмі «Ранкова кава» заступник начальника ВІТІ з навчальної роботи Олексій Сілко розповів про найпопулярніші спеціальності у військовому виші, якими мають бути конкурентоздатні вступники та як оновлюються навчальні плани.

 

 

 

 

 

Сергій Жуковський: Фахівців за якими спеціальностями готують у вашому виші?

Олексій Сілко: Навчальний заклад працює вже понад сто років. Датою заснування інституту вважають 29 січня 1918 року. Ми не змінювали напрям підготовки – завжди були орієнтовані на офіцерів-зв’язківців. Готуємо фахівців у 3 галузях.

1. Інформаційні технології за спеціальностями:

комп’ютерні науки; кібербезпека; інформаційні системи та технології.

2. Електроніка та телекомунікації за спеціальностями:

телекомунікації та радіотехніка.

3. Військові науки, нацбезпека, безпека державного кордону за спеціальностями:

військове управління; озброєння та військова техніка.

Щоб здобути ступінь «бакалавр», курсанти навчаються в нашому інституті 4 роки. Вони отримують повне державне забезпечення.

Сергій Жуковський: Яка із зазначених спеціальностей найпопулярніша серед вступників?

Олексій Сілко: Найдужче абіурієнтів приваблює кібербезпека. Вже третій рік для охочих навчатися саме за цим фахом діє умова: результат ЗНО з математики має бути не нижчий 130 балів. Цьогоріч прохідний бал у нас на кібербезпеку та компютерні науки був десь 160 балів. Це сума балів за ЗНО з української мови, математики та історії України.

Сергій Жуковський: Який граничний вік для вступників до вашого вишу і якою має бути фізична підготовка?

Олексій Сілко: Цьогоріч граничний вік від 17 до 30 років. Щодо фізичної витривалості, у військовому виші цьому приділяється надзвичайно велика увага. П’ятикурсники мають здати державний екзамен з фізичної підготовки. Тому під час вступу, окрім 3 сертифікатів ЗНО та великого бажання навчатись, кожен абітурієнт має пройти перевірку на фізвитривалість. Також комісія оцінює рівень психологічної та професійної підготовленості. А ще вступникам треба пройти остаточну медкомісію, адже навантаження під час навчання значні.

Сергій Жуковський: Зазвичай, окрім навчального процесу, батьків абітурієнтів надзвичайно хвилює, що ж їстимуть їхні діти? Як налагоджено процес харчування у вашому інституті?

Олексій Сілко: До карантинних заходів ми проводили дні відкритих дверей і обов’язково заводили відвідувачів до їдальні, щоб показати, як харчуються курсанти. Вже третій рік наші навчанці обирають собі страви за каталогом. Тож харчування у нас дуже хороше.

Сергій Жуковський: В якому році вступники мали найміцніші знання та хорошу фізичну підготовку?

Олексій Сілко: На мою думку, найпотужніша підготовка у вступників була торік. Цьогоріч бали нижчі. Вважаю, вплинула пандемія: дистанційне навчання перед випускними екзаменами далося взнаки.

Сергій Жуковський: З початком пандемії чи важко було реорганізувати процес навчання?

Олексій Сілко: Ми групи ділили навпіл, були обладнані додаткові приміщення та організоване онлайн-навчання. Викладачі працювали дистанційно. Зараз вже викладачі перебувають у виші, але групи ми ще не об’єднуємо.

Сергій Жуковський: Чи запроваджуєте якісь нові елементи підготовки програмістів та кібервоїнів у зв’язку з початком війни на Сході України?

Олексій Сілко: Перед початком нового навчального року змістовна частина навчальних дисциплін за цими напрямами перероблюється десь на 50%. Адже технології розвиваються, з’являються на озброєнні ЗСУ нові засоби радіо- та супутникового зв’язку. А з початку 2014 року вся нова техніка зв’язку цифрова. І вона спершу надходила в інститут, на ній навчалися наші викладачі. Потім зі Сходу приїздили офіцери, ми їх навчали, і вони там налагоджували зв'язок. Наші викладачі в складі мобільних груп їздили на Схід. Фахівців із кібербезпеки ми готуємо за трьома напрямами: системи технічного захисту інформації, криптографічний захист та безпосередньо кібербезпека. І ще в нашому інституті розвивається напрям створення проєктних груп. Курсанти в межах самостійного опрацювання, курсових, дипломних робіт втілюють в життя свої задуми.

Сергій Жуковський: У вашому виші є також курси лідерства, з якою метою вони запроваджені?

Олексій Сілко: За ініціативи Департаменту військової освіти та науки і Головного управління підготовки в Збройні Сили України залучаються цивільні особи з вищою освітою для служби на офіцерських посадах. У нас здійснюється вже другий рік поспіль набір на такі курси. Охочі мають пройти вступну співбесіду, пройти випробування з фізпідготовки, медичний огляд та психологічне тестування. Навчання триває рік. По завершенні навчанці отримують звання «молодший лейтенант».

Також хочу зазначити, що із 335 курсантів цьогоріч по держзамовленню для ЗС України ми набрали 222 особи, 113 – для інших військових формувань. Тобто третину фахівців ми готуємо для інших силових структур. Замовлення розмістили Нацгвардія України, Держприкордонслужба, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, Державне космічне агентство України, Державна спеціальна служба транспорту.

Сергій Жуковський: Коли розпочнеться наступна вступна кампанія і де про неї знайти інформацію?

Олексій Сілко: 26 вересня – день відкритих дверей ВІТІ. А загалом правила вступу на наступний рік затверджуються в грудні. Зазвичай вступна кампанія у нас тривала з 1 по 20 липня. Цьогоріч була перенесена на серпень. Детальніше про все можна дізнатися на наших інтернет ресурсах.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток