Що потрібно знати при втраті роботи?

16.05.2020
Що потрібно знати при втраті роботи?

Чи здійснює виплати держава при безробітті та чому затримує грошову допомогу, дало пояснення на своєму сайті Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

 

 

 

 

 

Чому державна служба зайнятості затримує виплати безробітним?

Державна служба зайнятості здійснює фінансування допомоги по безробіттю в межах надходжень від сплати роботодавцями єдиного внеску. У період карантину через зупинку роботи підприємств надходження зменшилися, а кількість безробітних значно зросла.

Проте завдяки фінансовій підтримці Уряду на виплату допомоги по безробіттю станом на 13.05.2020 повністю профінансовані видатки на допомогу по безробіттю за квітень. Сьогодні службою зайнятості розпочато фінансування І декади травня.

 

Чи здійснює служба зайнятості підбір вакансій для безробітних у період карантину?

Так. Адже і в період дії карантину продовжують працювати підприємства, які забезпечують життєдіяльність країни: продуктові та господарські магазини, комунальні служби, лікарні, аптеки, транспортні підприємства, пошта, фінансові та інші установи.

Фахівці центрів зайнятості продовжують дистанційно підбирати для безробітних підхожі вакансії, а для роботодавців – кваліфікований персонал. Протягом дії карантину, тобто з 12 березня, служба зайнятості вже працевлаштувала майже 90 тисяч осіб.

 

Чи може сподіватись на допомогу по безробіттю молода людина, яка вперше шукає роботу?

Згідно з чинним законодавством молодь, яка закінчила або припинила навчання у навчальному закладі, звільнилася зі строкової військової служби і яка потребує сприяння в працевлаштуванні на перше робоче місце, може зареєструватися в службі зайнятості та отримувати допомогу по безробіттю у мінімальному розмірі.

Розмір такої допомоги складає на період карантину та протягом 30 днів після його закінчення – 1000 гривень, далі – 650 гривень, тривалість виплат – 180 календарних днів.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток