Зараз в ефірі:

Що потрібно для перетину лінії розмежування? Коментує речник Держприкордонслужби Олег Слободян

01.12.2017
Що потрібно для перетину лінії розмежування? Коментує речник Держприкордонслужби Олег Слободян

Правила перетину лінії розмежування та роботу КПВВ коментує речник Державної прикордонної служби України Олег Слободян

Пропоную поговорити про правила перетину лінії розмежування. У чому він заключається?

Громадяни, які перетинають лінію розмежування мають пам’ятати про те, що навколо них знаходяться озброєні люди. Тому це не місце для жартів чи якихось інших речей, наприклад, провокацій. Потрібно не забувати, що поблизу знаходяться міни. Фактично вся територія навколо КПВВ замінована, як з одного, так і з іншого боку. Це також ті реалії, від яких доводиться відштовхуватись. Звісно, на КПВВ утворюються черги, скупчення автотранспорту. Чому так відбувається? По-перше, КПВВ дійсно мало, а кількість людей, які перетинають лінію розмежування, щороку збільшується. Ми цю динаміку спостерігаємо. По-друге, ефективний і швидкий перетин лінії розмежування — це завжди, за великим рахунком, оперативна і злагоджена робота з обох боків. Але ми жодного контакту з бойовиками не підтримуємо, тому якимось чином вирішувати робочі питання, пов’язані з пропуском громадян, нам фактично немає з ким.

У нас є правила перетину лінії розмежування. Можна їх критикувати, говорити, що вони не досконалі, але вони є. А по той бік лінії розмежування цих правил взагалі нема. Так можний блокпост представляє окрему організацію в рамках окремої організації, і скарг від людей на порядок, який панує по той бік лінії розмежування, дуже багато. 

Ми намагаємося, в першу чергу, притримуватися засад добропорядності під час здійснення пропуску осіб і транспортних засобів, але звичайно нерви та емоції дають про себе знати. Ця ситуація утворилася не в результаті дій української сторони. Це результат агресії Російської Федерації (РФ). Ми робили і будемо робити все, що від нас залежить, щоб комфорт при перетині лінії розмежування для цих людей був максимально високим.

Давайте поговоримо про дукументи, які варто мати при собі, перетинаючи лінію розмежування. 

Основним документом, який надає право перетину лінії розмежування, окрім паспорта громадянина України, є пропуск, який видає СБУ. Ви знаєте, що свого часу ці перепустки видавалися у письмовому вигляді. Але ця система виявилася недосконалою. З іншого боку вона була необхідною, адже дозволяє пройти попередню перевірку громадян. На сьогодні сервіс СБУ з приводу надання цих дозволів, працює, він ефективний та оперативний, перепустки видаються вчасно і ми оперативно отримуємо інформацію про оновлення баз даних СБУ. Ситуація, коли людина отримала перепустку від СБУ, а ми цього не знаємо — неможлива. Тому паспорт та перепустка — це те необхідне, щоб перетнути лінію розмежування. 

Звісно, є багато н’юансів, як стосовно перетину лінії розмежування дітьми, журналістів — це ті деталі, які є більш індивідуальними. Діти можуть перетинати лінію розмежування на окупований бік тільки при наявності доручення та документа, що підтверджує особу, якщо їдуть з одним із батьків. Якщо громадяни з неповнолітніми дітьми їдуть із окупованої території, ми їх можемо пропустити і при відсутності будь-якого документу, але для повернення у них мають бути всі необхідні документи. Це та особливість, яку необхідно враховувати під час планування таких поїздок. 

Які з цих правил найчастіше порушуються? Немає документу, підроблені підписи?

Всі ті проблеми, які трапляються з документами, вони трапляються і там. Відсутність доручень на дітей, відсутність другої вікової фотографії, часткова підробка даних у паспорті. Якщо люди без документів їдуть з окупованої території, то ми спочатку встановлюємо їхню особу, а потім пропускаємо на підконтрольну Україні територію. У зворотньому боці такий алгоритм зробити неможливо. 

Детальніше з правилами перетину лінії розмежування ви можете ознайомитися за посиланням: https://ssu.gov.ua/ua/pages/32 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток