Зараз в ефірі:

Що відомо про день миротворця?

29.05.2020
Що відомо про день миротворця?

У 2002 році Генеральна Ассамблея ООН оголосила 29 травня Міжнародним днем миротворців. 

 

 

 

 

 

 

 

Цей день покликаний віддати належне самопожертві і самовідданості миротворців, які несуть службу по всьому світу. Він знаменує собою те, що було зроблено ООН у різних країнах для полегшення страждань та примирення ворогуючих сторін. Саме цього дня в 1948 році Рада безпеки ООН заснувала першу місію з підтримки миру. Відтоді були проведені 72 миротворчі операції. 

За ці роки під прапором ООН пройшли службу понад 1 млн миротворців, 3800 із них загинули під час виконання службових обов'язків. Нині у миротворчих операціях на чотирьох континентах служать понад 88 тисяч військовослужбовців, поліцейських і цивільних співробітників зі 124 країн. Мета кожної місії полягає в порятунку людських життів, запобіганні масовим злочинам і створенні основи для побудови миру.

В Україні цей день офіційно відзначається з 2003 р. Свято було встановлене після офіційного звернення Асоціації миротворців України до Президента України згідно з Указом «Про Міжнародний день миротворців» від 30 квітня 2003 р. 

Україна серед членів-засновників ООН, проте активно брати участь у миротворчих операціях почала лише після проголошення своєї незалежності.  Участь України у миротворчих операціях розпочалася із затвердження Верховною Радою України Постанови від 3 липня 1992 року «Про участь батальйонів Збройних сил України в Миротворчих Силах Організації Об’єднаних Націй у зонах конфліктів на території колишньої Югославії». 

З 1992 року Збройні Сили України беруть участь у миротворчих операціях під егідою ООН, НАТО та інших міжнародних організацій. До військових операцій долучилися  44 000 українських військовослужбовців, 55 з них — загинули. Українські військовослужбовці брали участь у більш ніж 27 міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки у різних регіонах планети, зокрема:

- в операціях ООН на території колишньої Югославії (у Хорватії, Косово, Македонії, Східній Славонії), в Анголі, Гватемалі, Таджикистані, Афганістані, Кувейті, Лівані, Судані, Кот-Д’Івуарі, Сьєрра-Леоне, Ефіопії та Еритреї, Грузії;

- в операціях НАТО в Боснії та Герцеговині, Косово, Іраку, операціях «Океанський щит» та «Активні зусилля»;

- у місіях ОБСЄ в Косово та Грузії;

- в операції ЄС «АТАЛАНТА»;

- у багатонаціональних силах в Іраку, гуманітарній місії в Кувейті, Міжнародних силах сприяння безпеці в Ісламській Республіці Афганістан.

Нині більше 350 військовослужбовців Збройних Сил України беруть участь у міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки під проводом ООН, НАТО та у складі спільних миротворчих сил. З цього числа два національні контингенти та національний персонал виконують завдання за кордоном на постійній основі. Представники українського національного персоналу виконують завдання в місіях зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго, у Косово, на Кіпрі, в регіоні Аб’єй на кордоні між Суданом та Південним Суданом, у зоні безпеки Придністровського регіону Республіки Молдова та інших. 

Найчастіше українські військові у складі миротворчих операцій виконують такі завдання:

- гелікоптерне забезпечення;

- патрулювання зони відповідальності, збір та аналіз інформації;

- моніторинг процесу роззброєння, демобілізації та реінтеграції усіх озброєних угруповань;

- розвідка, розмінування та знешкодження вибухонебезпечних предметів;

- сприяння у наданні гуманітарної допомоги;

- супроводження гуманітарних вантажів;

- ведення інженерної розвідки шляхів руху, об’єктів та місцевості;

- моніторинг процесу роззброєння, демобілізації, реінтеграції;

морське патрулювання.

Вітаємо вас, мужні воїни–миротворці ООН, зі святом! Бажаємо рішучості та витримки у досягненні спільної мети – встановлення миру та спокою на всій планеті! 

Ще більше цікавої та корисної інформації шукайте на сайті Армія FM та наших сторінках у Facebook Instagram Twitter

Фото: 93-тя ОМБр Холодний Яр та миротворці

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток