Зараз в ефірі:

Що відомо про українських миротворців?

15.07.2020
Що відомо про українських миротворців?

21-го травня 2013 року, враховуючи внесок і значення національного миротворчого контингенту України у справі зміцнення миру і злагоди в зонах військових конфліктів, віддаючи честь тим, хто не пошкодував свого життя і здоров’я, а також з метою зміцнення славних національних традицій ВР України ухвалила постанову «Про встановлення Дня українських миротворців". Відтоді українські миротворці 15 липня відзначають своє професійне свято.


З перших років незалежності Україна бере активну участь в операціях з підтримання миру не лише в рамках Організації Об’єднаних Націй (ООН), а й в межах місії Організації з питань безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) і програми «Партнерство заради миру» НАТО, а також в складі багатонаціональних сил. Україна - член-засновник ООН, проте активну участь у миротворчих операціях почала брати лише після проголошення незалежності. Миротворча діяльність України розпочалася із затвердження Верховною Радою України Постанови від 3 липня 1992 року «Про участь батальйонів Збройних сил України в Миротворчих Силах Організації Об’єднаних Націй у зонах конфліктів на території колишньої Югославії».

Із 1992 року мир та безпеку у світі боронили близько 45 000 українських військовослужбовців, з яких 55 загинули. Українці брали участь у більш ніж 27 міжнародних операціях у різних регіонах планети. Нині Збройні Сили України задіяні у 8 міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки в 6 країнах світу та районі Аб’єй. Вони сприяють розведенню учасників конфліктів, відновлюють дороги та інфраструктуру, розміновують місцевість, перевозять війська, персонал місій та цивільних осіб, здійснюють заходи медичної евакуації, убезпечують проведення виборів у країнах перебування. Чисельність представників ЗС України в місіях у різні періоди змінювалась залежно від безпекової ситуації в районах виконання завдань та вимог міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки.

Діяльність українських миротворців високо оцінена міжнародними організаціями та країнами-партнерами. Тож Україну воліють бачити як у наявних,  так і новостворених місіях та операціях. Долучення ЗС України до міжнародних операцій має важливе значення і розглядається як засіб зміцнення національної безпеки нашої держави через створення стабільного зовнішньополітичного середовища і, водночас, є вагомим внеском України у зміцнення системи глобальної безпеки у світі.

Армія FM у День українських миротворців приєднується до привітань на адресу наших мужніх воїнів. Бажаємо вам міцного здоров’я, високого професіоналізму та рішучості у досягненні спільної мети – встановленні миру та спокою на всій планеті!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток