Що вразило тризіркового генерал-лейтенанта армії США в ЗСУ

08.02.2019
Що вразило тризіркового генерал-лейтенанта армії США в ЗСУ

Командувач Сухопутних військ США в Європі генерал-лейтенант Крістофер Каволі відвідав Львівщину. Високоий військовий посадовець побачив на власні очі вчаться українські війсьвокослужбовці у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки. Генерал завітав і до новозбудованих гуртожитків для особового складу в селі Старичі. Про те, що вразило американського тризіркового генерала в ефірі Армія fm розповів Олексій Мазурін.

«Делегація Збройних сил США на чолі із генерал-лейтенантом  Крістофером  Каволі, нагадаю він рік тому змінив на посаді відомого прихильника України генерала Бен Ходжеса, сьогодні цілий день провела на Яворівсьокму полігоні.  Американських гостей цікавило, як сьогодні тренуються бійців ЗС України, які технології  та методики вітчизняне військо сьогодні використовує для навчання. Першим об’єктом, який відвідали гості, став навчальний комплекс «Бій в урбанізованій місцевості». Мало хто із слухачів сьогодні знає, що  на Яворівському полігоні побудований цілий житловий квартал міста, в якому відпрацьовуються дії підрозділів. Тут навчають вести бій з ворогом у місті, пересуватися вулицями, уникати снайперських гнізд,  проводити техніку вулицями. Тобто це, повноцінні двоповерхові цегляні каркаси будівель, із дахами, підвалами. Тут є і каналізація, і знищені автівки, за якими  можна переховуватися, а можна використовувати для блокування дороги, наприклад. Для тренувань в місті тут можна використовувати і лазерні системи «Майлз» - аби інструктори змогли вірно відмітити умовно вражених бійців та техніку та оцінити ефективність навчання. Генерал Каволі розпитав інструкторів про інтенсивність підготовки, результати підрозділів до та після проходження навчання. Показники тренувань (нажаль ми не можемо  їх озвучувати в ефірі) дійсно вразили досвідченого військового. Генерал відмітив, що далеко не кожна країна НАТО може дозволити собі такі обсяги підготовки підрозділів, на які спроможний Навчальний Центр», - розповів Мазурін.

За його словами, відвідали американські гості і новітні гуртожитки для сержантів 184 навчального центру. Це ті гуртожитки, які  у грудні відвідав Президент України, тоді новоселами  стали 125 військових і рудий кіт.

Командувач Сухопутних військ США в Європі сказав, що він пам’ятає часи, коли він відвідував Яворівщину, коли в українській армії були проблеми навіть із холостими набоями, а солдати жили в наметах – сьогодні все докорінно змінилося, солдати мають гідні умови для життя та всі умови аби стати професіоналом.

У підсумку візиту генерал Каволі та начальник НАСВ генерал-лейтенант Такчук обговорили подальші кроки розвитку МЦМБ, зокрема планується поглибити співпрацю із 7-им командуванням СВ США в Європі, що дислокується в Графенвері.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток