Щорічні основні відпустки військовим в період карантину призупиняються

Щорічні основні відпустки військовим в період карантину призупиняються

 

Про те, чи змінюється служба в період карантину, які відпустки обмежуються та чи варто сподіватися військовим на відрядження в умовах надзвичайної ситуації -  в матеріалі Армія ФМ. Інформацію для програми «Юрисконсульт» надав начальник Управління правового забезпечення Генерального штабу Збройних сил України полковник Юрій Бобров.

 

 

 

Олена Кравченко: Чи змінюється військова служба під час карантину?

Юрій Бобров: Служба не змінюється. Однак відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року Про запобігання поширення коронавірусу на території України встановлено карантин. Відповідно до розпорядження Кабміну від 25 березня 2020 року по переведенню єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації з метою ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, відповідно до статті 14 та 78 Кодексу цивільного захисту України, встановлено режим надзвичайної ситуації до 24 квітня 2020 року. На сьогодні, цей режим продовжено до травня.

Звичайно, це внесе певні корективи у виконання військових обов’язків. Ті військові частини, які планують виконувати завдання в районі ООС, пройдуть обов’язковий двотижневий карантин перед вибуттям до місця виконання завдань. Військові повинні максимально дотримуватися установ Кабінету міністрів України та вказівок, рекомендацій лікарів щодо заходів безпеки.

Олена Кравченко: Чи будуть обмежені відпустки військовим, зокрема щорічні?

Юрій Бобров: Відповідно до рішення керівництва ЗСУ, Генштабу основні відпустки призупинено в зв’язку з тим, що військовослужбовці повинні бути у місцях виконання завдань і виконувати вимоги постанов Кабінету міністрів України, якими введено режим надзвичайної ситуації. Це робиться для того, аби не поширювати COVID-19.

Зараз також введені обмеження щодо надання відпусток для складання екзаменаційних сесій в цивільних навчальних закладах.

Олена Кравченко: Питання від слухачів. Як бути військовослужбовцям, яким немає на кого залишити дітей на період карантину?

Юрій Бобров: Це питання на законодавчому рівні не врегульовано. Але є вказівка командирам військових частин ухвалювати рішення індивідуально щодо кожного військовослужбовця.

Олена Кравченко: Чи залишається в період карантину відпустка за сімейними обставинами?

Юрій Бобров: Відпустки за сімейними обставинами надаються. Їх можуть надавати декілька разів на рік, але це рішення ухвалює командир частини. 

Олена Кравченко: Що робити військовому, який не може вчасно повернутися з відпустки?

Юрій Бобров: Управлінням правового забезпечення Генерального штабу ЗСУ в межах компетенції було опрацьовано питання щодо дій посадових осіб у разі неможливості вчасного повернення з відпустки військовослужбовців ЗСУ.

Було встановлено алгоритм дій. Відповідно до пункту 191 Положення про проходження громадянами України військової служби в ЗСУ, відпустку може бути продовжено у разі затримки на шляху до проведення відпустки або місця, де проводилась відпустка, унаслідок непередбачених перешкод у сполученні або через хворобу військовослужбовця, який прямує у відпустку або повертається з неї.

На підставі документів, засвідчених у військового коменданта на транспорті, начальника органу управління Військової служби правопорядку у ЗСУ чи військового комісара.

За відсутності документів в адміністрації шляхів сполучення або в місцевій державній адміністрації чи органах місцевого самоврядування на фактичний строк затримки, що підтверджується документами. У разі затримки в дорозі з незалежних від військовослужбовця причин, він повинен отримати відповідну позначку в посвідченні про відрядження або довідку про причину затримки, а також повідомити про це командира або начальника війської частини, установи, в якій він проходить військову службу.
Читайте також: 
ЗАПІЗНЕННЯ ВІЙСЬКОВОГО З ВІДПУСТКИ ЧИ ВІДРЯДЖЕННЯ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ. ЩО РОБИТИ?

Олена Кравченко: Чи дозволяються службові відрядження у період карантину?

Юрій Бобров: Генеральним штабом заборонено службові відрядження посадових осіб до органів військового управління та поїздки за кордон. Дозволено державним службовцям, за рішенням командирів, виконувати службові обов’язки за місцем проживання з дотриманням вимог чинного законодавства України щодо нерозповсюдження державної таємниці та недопущення витоку службової інформації. Також була опублікована інформація на офіційній сторінці Генерального штабу у мережі Фейсбук, щодо інших заходів, які здійснює керівництво ЗСУ задля запобігання поширенню COVID-19.

На період карантину обмежено проведення службових нарад та заходів колективної підготовки.

Також забезпечено дотримання санітарно-гігієнічних вимог у службових приміщеннях, на робочих місцях. Постійно здійснюється провітрювання, кварцування та оброблення спеціальними розчинами приміщень задля недопущення розповсюдження інфекцій.
Читайте також: 
ЯК ВБЕРЕГТИ СЕБЕ І БЛИЗЬКИХ ВІД COVID-19. ПОРАДИ ВІД НАЦСЛУЖБИ ЗДОРОВ’Я