Шість років з дня катастрофи МН17

16.07.2020
Шість років з дня катастрофи МН17

17 липня світ згадує події 2014 року, коли на Донеччині був збитий рейсовий пасажирський літак малазійських авіаліній. Тоді загинули всі пасажири та екіпаж – загалом 298 осіб. Після років розслідування влада Австралії та Нідерландів офіційно звинуватили Росію в цій авіакатастрофі. 

 

 

 

 

17 липня 2014 року літак виконував регулярний рейс MH17 з Амстердама до Куала-Лумпура; вилетів з Амстердама о 13:30 за київським часом та прямував до міжнародного аеропорту «Куала-Лумпур», зв'язок із літаком перервався близько 16-ї години. Рештки літака впали поблизу міста Торез Донецької області. На борту перебувало 298 людей, ніхто не врятувався.

Угруповання «ДНР» спочатку заявило, що збило літак, але потім відмовилося від своїх тверджень. Україна повідомила, що має докази причетності Росії до катастрофи літака Boeing 777. Водночас Російська Федерація відкидає будь-які звинувачення. 

Тим часом, завдяки міжнародному розслідуванню встановлено, що літак збито зенітним ракетним комплексом «Бук» російського виробництва. Незалежні дослідники стверджують, що ЗРК «Бук» належав 53-й зенітній ракетній бригаді з Курська і був доставлений на Донбас із території РФ. 

24 травня 2018 влада Австралії та Нідерландів офіційно звинуватили Росію в катастрофі літака. 

Збиття літака спричинило нову хвилю міжнародних санкцій західних держав проти РФ. Чимало експертів вважають це «переломною точкою» у стосунках РФ з США, ЄС та їхніми союзниками.

29 липня 2015 в Раді безпеки ООН відбулось голосування за створення міжнародного трибуналу щодо розслідування за фактом збиття літака. При 11 голосах «За» рішення зі створення трибуналу було заблоковане Росією.

16 січня 2017 року Україна подала позов до Міжнародного суду ООН з метою притягнення Російської Федерації до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації протягом її незаконної агресії проти України. Серед перелічених терористичних атак названо і збиття пасажирського літака рейсу MH17 біля Донецька. 

У липні 2017 року країни-члени Спільної групи з розслідування ухвалили рішення здійснювати кримінальне провадження у справі в межах правової системи Нідерландів. Для цього підписано Угоду між Україною та Королівством Нідерландів.

19 червня 2019 р. прокуратура Нідерландів на основі розлідування Об'єданої слідчої групи пред'явила звинувачення у справі про збиття літака рейсу MH17 на Донбасі в 2014 році чотирьом підозрюваним терористам: росіянам Ігорю Гіркіну (Стрєлкову), Сергію Дубинському, Олегу Пулатову і громадянину України Леоніду Харченку

Процес над першими чотирма обвинуваченими в збитті літака рейсу MH17 почався у березні 2020 року. Слухання відбуваються в судовому комплексі під Амстердамом у Нідерландах. Через пандемію коронавірусу COVID-19 слухання було відкладено до червня і 8 червня 2020 року суд поновив свою роботу. 

Початок кримінального судового процесу у справі збиття літака є важливою віхою у напрямі встановлення справедливості і притягнення до відповідальності винних. І як би російська пропаганда не намагалася спотворити реальність, із кожним новим доказом у суді злочин Росії, яка розв’язала війну проти України, стає для світу очевиднішим.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток