Шоста річниця звільнення Краматорська та Слов’янська

Шоста річниця звільнення Краматорська та Слов’янська

Вчора, 5 липня, у Слов’янську, Краматорську, а також Дружківці та Костянтинівці відзначили шосту річницю з дня звільнення від російських бойовиків. Про це в етері Армія ФМ розповів Олег Плаксій. 

 

 

 

 

 

«Біля Меморіального комплексу полеглим Героям на горі Карачун відбувся урочистий мітинг за участі Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. На заході також були присутні Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, командувач операції Об’єднаних сил генерал-лейтенант Володимир Кравченко,  представники місцевих органів влади,  Надзвичайні та Повноважні Посли Республіки Польща, Латвійської, Естонської та Словацької Республік в Україні та інші гості»,- повідомив спеціальний кореспондент. 

 

Як зазначив військовий журналіст, присутні хвилиною мовчання і покладанням квітів вшанували пам’ять воїнів, які віддали своє життя за Україну. На честь загиблих Героїв пролунали постріли військового салюту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ШОСТА РІЧНИЦЯ ВИЗВОЛЕННЯ СЛОВ’ЯНСЬКА ТА КРАМАТОРСЬКА

«Сьогодні, в день шостої річниці звільнення Краматорська, Слов’янська та інших міст Донеччини, ми насправді бачимо мирне небо, спокійно реагуємо на салют, який був на честь тих, хто загинув, віддав своє життя на цій горі – це десятки наших патріотів, українців, які захищали та давали змогу створити заслін та оборону нашої держави.  Ми будемо згадувати це багато-багато десятків і сотень років», – зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Володимир Кравченко за самовідданість і стійкість, виявлені під час виконання спецзавдань на території Донбасу, вручив військовослужбовцям десантно-штурмових військ відзнаки Міністерства оборони України – нагрудні знаки «За військову доблесть» та «Знак пошани», а також медаль «За зразкову службу».

Довідково: українська армія після тривалої облоги зайняла стратегічно важливі міста півночі Донеччини –  Слов’янськ та Краматорськ. Визволення відбулося після майже трьох місяців бойових дій. 5 липня 2014 року в цих містах знову замайоріли українські прапори. З поверненням українських військових Слов’янськ та Краматорськ повернулися  до мирного життя.  

Визволення цих міст, які три місяці перебували під контролем бойовиків, фактично в окупації, стало значною перемогою над російським агресором. У липні 2014 року українська армія також визволила від бойовиків Костянтинівку, Дружківку і Бахмут.