Шоста річниця звільнення Сєверодонецька, Лисичанська та Попасної

Шоста річниця звільнення Сєверодонецька, Лисичанська та Попасної

Шість років тому українська армія звільнила від російських терористів та бойовиків Сєверодонецьк, Лисичанськ і Попасну у Луганській області. 

 

 

 

 

 

 

 

Двадцяті числа липня 2014 року назавжди запам'ятаються мешканцям Луганської області. Саме тоді підрозділи сектору "А" розпочали операцію з визволення Лисичансько-Сєверодонецької агломерації. Операція зі звільнення цих двох міст Луганщини розпочалася 22 липня 2014 року.

Сєверодонецьк звільнений українськими військами 22 липня 2014 року. При цьому відбувалася запекла перестрілка із застосуванням стрілецької зброї, гранатометів і важкої бронетехніки. Підрозділи Національної гвардії України, Збройних Сил України та добровольчих батальйонів атакували збройні формування «ЛНР» з 3 боків. У другій половині дня дві колони сил АТО — одна з боку Старої Красниці, а друга — Варварівки, увійшли в Сєвєродонецьк. Бойовики починають втікати: спочатку по одному, а потім масово. У місто, майже не зустрічаючи опору, заходить Нацгвардія і батальйон Чернігів. Місцеві жителі зустрічають їх українськими прапорами. Люди організовують мітинг на честь визволення міста від бойовиків. Над Сєверодонецьком підіймають український прапор. На одному з об'єктів силовики знаходять тіла двох розстріляних українців і звільняють чотирьох заручників, яких катували бойовики. Під час звільнення міста військовослужбовці НГУ натрапляють на арсенал зброї бойовиків, відбивають у терористів БРДМ (виробництва СРСР), гаубицю Д-30 (виробництва СРСР), понад 50 кг пластиду, 15 фугасних снарядів, понад 3 тисячі боєприпасів, 17 пострілів від протитанкового гранатомета, засоби зв'язку і радіостанції бойовиків.

Того ж дня 2014 року від проросійського ярма звільнене промислове містечко Луганщини Попасна. Сили АТО здійснили три штурми міста і лише третій виявився вдалим. Тоді українська артилерія завдала потужного удару по укріпленнях та лігвах ворога, крім вогневих точок у житлових будинках. Українські підрозділи зайшли в Попасну без бою. Над адміністративними будівлями замайоріли українські прапори.

22-24 липня 2014 року українські війська з боями звільнили від російських банд, окрім Сєверодонецька та Попасної, — Лисичанськ і Рубіжне. 

Відчувши під час окупації на собі всі принади «Русского мира» (вбивства, грабунки, мародерство), Сєверодонецьк з епіцентру «Русской весны» після визволення стає не тільки містом, де розташована Луганська військово-цивільна адміністрація, але й містом примирення і порозуміння української Луганщини. Щороку у липні місцеві мешканці, а з ними й вся Україна, радіють і святкують день, коли військові врятували українські міста від терористів. Українська армія й надалі готова до захисту українських територій від агресора.