Зараз в ефірі:

Шукаємо ресурси для продовження розробки, — розробник українського військового додатку «Джура»

07.12.2021
Шукаємо ресурси для продовження розробки, — розробник українського військового додатку «Джура»

Які ще силові підрозділи, окрім військових, вподобали додаток «Джура», які цікавинки, окрім таймера для армійців, там можна знайти, та які опції можуть бути розширені  в ефірі Армія FM розповів розробник «Джури» Володимир Пасіка.

 

 

 

 

Катерина Даценко: Що надихнуло на створення такого продукту?

Володимир Пасіка: Ми його створили через вакуум українського програмного забезпечення, якими армійці користуються, і через те, що російські аналоги тягнули дуже багато чутливої інформації з телефонів. Крім того, ті додатки дуже активно затягували наших військових у «руський мір».

Катерина Даценко: Як військові додатки допомагають армійцям?

Володимир Пасіка: Базовий таймер зазвичай військовики ставлять, щоб бачити відлік часу, який залишився до завершення служби у війську. Перша версія була саме такою, але потім ми додали багато корисних довідників, створили стрічку новин, яка стала своєрідним «Укрнетом». Також створили список історичних подій, чат, додали пошук через сайт «Миротворець», а ще під’єднали можливість слухати Армія FM.

Катерина Даценко: Якими іще опціями плануєте поповнити додаток?

Володимир Пасіка: Шукаємо ресурси для продовження розробки. Ми дійшли до стабільної версії, усунули помилки. У нас список запитів від користувачів, зокрема плануємо зробити свій умовний месенджер, щоб армійці не користувалися Телеграмом та іншими додатками, які можуть становити певні загрози. Також у планах ще кілька корисних армійцям довідників. Під час зустрічі з керівником Генштабу ми дійшли згоди, що буде створена окрема лінія, через яку військові зможуть повідомляти про проблеми на місцях.

Катерина Даценко: У січні ви анонсували початок співпраці з Міністерством оборони України. Яких результатів вдалося досягти за рік?

Володимир Пасіка: У нас здебільшого інформаційна співпраця вийшла. Ми оголосили через додаток, щоб користувачі повідомляли нам проблеми, що їх турбують. Після опитування сформували топ-20 запитань і передали їх Міністерству оборони. А Міноборони на своєму сайті вже давало пояснення. Також міністерство популяризувало податок серед військових, ми, зі свого боку, висвітлювали важливі для військових події. Хочу зазначити, що додатком також користуються ветерани АТО/ООС, родини військовослужбовців. А ще від досить популярний в ДСНС, Нацполіції, СБУ, Прикордонній службі і Нацгвардії.

Катерина Даценко: Чи маєте інформацію щодо кількості користувачів?

Володимир Пасіка: У нас зараз 58,5 тис. користувачів. І близько 40-50 тис. за добу переглядають матеріали в стрічці новин. Наш додаток витискає російські таймери з ринку. Кілька тижнів росіяни додаток потужно атакували, намагались знизити рейтинг негативними відгуками, але завдяки користувачам ми швидку цю справу поправили.

Катерина Даценко: Яка місячна сума витрат на підтримання додатку і яка сума пішла на його створення?

Володимир Пасіка: В середньому 1,5 тис. доларів. Здебільшого вкладаємо наші власні кошти, тобто команди засновників. А загалом витратили на розвиток додатка близько 25 тис. за два роки. І близько 70% суми зібрали донатами в мережі.

Катерина Даценко: Чи плануєте надалі співпрацю з Міністерством оборони України?

Володимир Пасіка: Один із перших кроків це курс із підвищення інформаційної кібербезпеки для військовослужбовців. Якщо ми зможемо його інтегрувати, можливо, він стане обов’язковим для ЗСУ. Пробуємо зробити інструмент, який дозволить автоматизовано, структурно і масово підіймати рівень кібербезпеки. Це буде 20 відео по 90 секунд. Десь приблизно за годину користувач здобуває потрібний рівень знань, проходить тестування і бачить результати.

Катерина Даценко: Якщо говорити про цифровізацію країни загалом, зокрема військових, як можете оцінити результати?

Володимир Пасіка: Я не є експертом щодо цього. Можу сказати про наш продукт, що ми намагаємось спростити життя армійцям, щоб в них було менше потреби в паперових носіях інформації. Тому і створили довідники з різними типами рапортів, статутів і так далі.

Катерина Даценко: Через додаток «Джура» можна відстежити місце перебування військовослужбовців чи якусь інформацію про них?

Володимир Пасіка: Логін і пароль користувачів у нас зберігаються в зашифрованому вигляді. Тож навіть якщо хтось залізе в базу, дістане закодовану інформацію, її економічно невигідно буде декодувати. Так само ми не зберігаємо дані по ІР локаціях.

Катерина Даценко: На вашу думку, наскільки сильно змінилась наша армія за допомогою цифровізації і які перспективи розвитку?

Володимир Пасіка: Хотілося б бачити в армії ще краще айтішно організовані закриті канали зв’язку, значно вищий рівень обізнаності щодо кіберзагроз, також щоб з’явилися повноцінні підрозділи, які створюватимуть інформаційні загрози противнику. Потрібен ще більший відступ від «паперової армії», а також, щоб Україна почала активніше розвивати цифрові війська щодо захисту й атаки. Не менш важливий і розвиток захищеної інфраструктури.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток