"Сини свободи". У Литві відкрилася виставка, присвячена українським військовим

07.02.2019
"Сини свободи". У Литві відкрилася виставка, присвячена українським військовим

У середу, 6 лютого, у Литві відкрилася виставка «Сини свободи. Шеврони та символи українських воїнів».

 

 

 

 

 

Її відкрили посол України у Литовській Республіці Володимир Яценківський, разом з депутатом Сеймаса ЛР Жигімінтасом Павільонісом, одним з українських воїнів, який проходив реабілітацію у Литві, Олексою Соколом та власником експонатів виставки, співробітником Центру медичної реабілітації Міноборони Литви Рамунасом Шерпатаускасом.

Про відкриття виставки детальніше в ефірі Армія fm розповів український військових, який проходив реабілітацію у Литві Олекса Сокіл.

«Вчора відбулось відкриття виставки яка проходитиме в самому парламенті Литви. Вона була організована парламентарем, власником експозиції і людиною яка її зібрала – Рамунасом Шерпатаускосом. Він працює в військовому реабілітаційному центрі Литви в місті Друскінінкай. Ця людина вже п’ятий рік бере участь у реабілітації наших хлопців. Він їх зустрічає і протягом всього періоду, а це зазвичай 21 день, постійно, майже цілодобово, перебуває з групою хлопців. Він проводить соціалізацію, психологічну реабілітацію, показує Литву, організовує зустрічі, екскурсії. Дає можливість нашим хлопцям переключитись з війни на мирне життя. На виставці представлені подарунки – ті речі які йому дарували хлопці за його ставлення, за його роботу, позицію, патріотизм. Для людей які були на війні це дуже цінні речі. Даруються шеврони які були з тобою на війні, відзнаки, прапори. За весь час в нього їх зібралося дуже багато, це все оформлено в експозицію і представлено в парламенті», - розповів Олексій.

За його словами, відкриття виставки відбувалось в досить офіційній формі. А литовці загалом вразили зацікавленістю до теми війни в Україні.

«Я був вражений рівнем проведення і рівнем зацікавленості людей Литви які прийшли на це відкриття. Були представлені всі роди військ. В Литві є таке звання як сержант-майор – це головні сержанти родів військ. Був вищий командний склад, був міністр оборони, були представники поліції, парламенту. Було багато простих людей, ветерани. В очах у людей було чітко видно, що вони підтримують нас. Навіть без слів відчувається, що нас підтримують, ми – захисники», - поділився враженнями ветеран.

Виставка триватиме майже два тижні її. У парламенті її може відвідати будь-хто з бажаючих.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток