«Система всеохоплюючого національного спротиву гарантуватиме готовність держави до будь-якого розвитку подій», - Командувач ССпО Григорій Галаган

«Система всеохоплюючого національного спротиву гарантуватиме готовність держави до будь-якого розвитку подій», - Командувач ССпО Григорій Галаган

Днями у столичному Центрального будинку офіцерів Збройних Сил України відбувся брифінг щодо законопроєкту «Про основи національного спротиву».

 

 

 

 

 

 

У заході взяли участь Командувач Сил спеціальних операцій Збройних сил України генерал-майор Григорій Галаган, командувач територіальної оборони Командування Сухопутних військ ЗС України генерал-майор Анатолій Баргилевич, народний депутат України Федір Веніславський, керівник служби з питань мобілізації та територіальної оборони Апарату РНБО України полковник Сергій Заболотний та радник Командувача Сил спеціальних операцій Збройних Сил України, член Рада волонтерів при Міністерстві оборони України Денис Поданчук.

- Як ми знаємо, загроза з боку РФ не зникла – не так давно міністр оборони рф Шойгу заявив про намір сформувати у Західному військовому окрузі рф, додатково до вже наявних сил, близько 20 нових з’єднань і частин. А це означає збільшення кількості збройних підрозділів на кордонах України. Впровадження системи національного спротиву гарантуватиме готовність держави до будь-якого розвитку подій, - наголосив Командувач Сил спеціальних операцій ЗСУ генерал-майор Григорій Галаган.

Керівник служби з питань мобілізації та територіальної оборони Апарату РНБО України Сергій Заболотний зазначив, що впродовж 2019-2021 рр. Збройними Силами України було напрацьовано нову модель побудови територіальної оборони, яка, перш за все, ґрунтується на отриманому власному досвіді.

- Концепція всеохоплюючої оборони використовується у країнах-членах НАТО (зокрема, у країнах Балтії, Польщі та Фінляндії), тож Україна в результаті зміни підходу до оборони також приводить її у відповідність до практик НАТО та фактично імплементує концепцію всеохоплюючої оборони, яка використовується у країнах-членах НАТО, - підкреслив командувач територіальної оборони Командування Сухопутних військ ЗС України генерал-майор Анатолій Баргилевич.

За словами радника Командувача Сил спеціальних операцій Збройних Сил України Дениса Поданчука цей законопроєкт – це інструмент, який поєднує в собі і територіальну оборону, і рух опору, і підготовку всього населення до спротиву. Така модель функціонування національного спротиву, найкраще допоможе війську захистити нашу державу, а не навантажить додатковими бюрократичними процедурами.

Під час обговорення було зазначено, що проєкт закону ініційований військовослужбовцями та поданий до ВРУ Президентом України як невідкладний.

Народний депутат України Федір Веніславський акцентував, що цей законопроєкт отримав підтримку двох комітетів Верховної Ради України, зокрема і одноголосну підтримку профільного Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, а Головне науково-експертне управління Апарату Верховної ради України дало йому позитивний висновок. Нині законопроєкт очікує на розгляд в Парламенті.

Фото: Генеральний штаб ЗСУ 

#Всеохоплюючаоборона #Національнийспротив #стратегіявоєнноїбезпеки #Нова_ТерОборона #Рухуопорубути