"Сюжет тренувань залишатиметься в секреті до початку активної фази" - спецкореспондент про міжнародні навчання

"Сюжет тренувань залишатиметься в секреті до початку активної фази" - спецкореспондент про міжнародні навчання

11 вересня на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ відбулась офіційна церемонія відкриття українсько-американського командно-штабного навчання із залученням військ «Репід Трайдент — 2017».

Цього року у військових маневрах бере участь безпрецедентна кількість учасників — близько 2500 військовослужбовців з 15 країн світу. Окрім України та США, до навчань залучено військовослужбовців з Канади, Болгарії, Грузії, Естонії, Італії, Латвії, Литви, Молдови, Норвегії, Польщі, Румунії, Туреччини та Великобританії.

На зв'язку з нами спецкореспондент Олексій Мазурін, який зараз перебуває безпосередньо в епіцентрі подій. 

- Ми зараз перебуваємо на Яворівському полігоні. Хочу ще раз підкреслити, навчання безпрецедентні за обсягом. 2500 осіб, 15 країн, велика кількість техніки, до навчання будуть задіяні вертольоти МІ-8 та навіть транспортний літак АН-26. Також буде один американський транспортний літак. 

Вчора відбулась офіційна церемонія відкриття, на яку прибула Надзвичайний і Повноважний посол США в Україні Марі Йованович. Церемонія відбулась 11 вересня, у річницю, коли США були атаковані терористами. Посол підкреслила важливість таких навчань і посилення співпраці країн щодо безпеки.

Цьогорічний сценарій - його легенда, тримається в секреті. Солдати дізнаються його за тиждень, коли почнеться активна фаза навчань. На полях готуються до усіх можливих варіантів розвитку подій. Вони вивчають тактику, прийоми тощо. Переймають міжнародний досвід.

Відкрию таємницю, що це буде комплексне та важке тренування. "Ворог" буде використовувати усі хитрощі і підступи, саме так, як діють війська Російської Федерації на Донбасі. "Ворог" порушуватиме усі правила ведення бойових дій. Вони будуть "нищити" "цивільне населення" і казати, що це зробили миротворці, вони будуть вести "агресивну пропаганду", варіанти, з якими стикаються українські війська.

- Умовний противник буе використовувати важку зброю?

- Наразі це невідомо. Це знають тільки планувальники навчань. Це робиться для того, аби учасники не могли підготуватись. Треба подивитись, як вони будуть діяти у екстремальних ситуаціях. 

У сценарії прописані політичні лідери, їх гратимуть військові. У кожного з них є своя влада, своя персональна армія, свої фінанси тощо. І командирам доведеться з ними працювати. Доповлятись, впливати тощо. 

Не тільки офіційні учасники навчань отримають з цього користь. Тут дуже багато курсантів навчальних закладів України. Вони тренують англійську мову, як майбутні офіцери, вивчають передові тактичні прийоми.