"Скоро у Києві на березі Дніпра з`явиться Меморіал загиблим морським піхотинцям" - Юрій Голодов

"Скоро у Києві на березі Дніпра з`явиться Меморіал загиблим морським піхотинцям" - Юрій Голодов

У студію "Ранкової Кави" завітав Юрій Голодов, голова ГО "Спілки морських піхотинців України"

- ГО "Спілки морських піхотинців України" - відколи вона діє і чим займається?

Ми створили спілку у 2012 році, ще до всіх сумних подій. Мета - об'єднання ветеранів, діючих морпіхів, підростаючого покоління. Під нашим шефством знаходиться єдиний в Україні загін, якийіснує на базі Черкаського клубу юних моряків. На жаль, у столиці такого клубу вже немає ,але в Радянські часи був. Ми з ними товаришуємо, допомагаємо. Завтра вони прибувають до нас на свято у Київ. 

- Як ви готуєте юних морських піхотинців?

На жаль, я би показав відео, але ви радіо. Ми їздили на присвяту, ще не вручали чорні берети, але вручали посвідчення морської піхоти. Діти здавали справжні випробування, як морпіхи перед отриманням чорного берету, вони проходили смугу перешкод, вони бились одночасно з трьома противниками,  треба було протриматись мінімум хвилину, допомога пораненим, володіння зброєю... Якби ви побачили відео, то все стало ясно! 

- Щоб потрапити до юних морських піхотинців, що потрібно?

Жити в Черкасах :) Наймолодшому - 8 років, найстрашому - 14. У нас є ангорода, і не одна. 

Ми своїми силами виробляємо три види орденів: орден за службу, відзнаказа вірність трьох ступенів. Вони цінні і красиві. Наші морпіхи їх цінують і гордяться. Ми нагородили 450 людей, завтра будемо продовжувати нагороджувати. Щоб отримати його - ми постійно в контакті, запрошуємо подавати подання, у нас є правління, розглядаємо справедливо справи. Є ще волонтери, які допомагають морській піхоті, волонтерські фонди, ветерани, їм теж ідуть ордени. І тим, хто колись відслужив, але зараз допомагає дітям і військовим.

- У вас є в пам'яті історія когось одного?

Це понад 450 осіб, кожен достойний. Є багато посмертних нагород. Остання - минулого року, Олександр Бойко. Завтра о 9.30 на його школі буде відкрито меморіальну дошку. Ми їздили до його родичів... 9 листопада він встиг подзвонити з передової, привітати сина з днем народження, і за годину загинув... Така сумна історія....

Також я хочу сказати, що з 2014 року ми вплинули на те, щоб свято морської піхоти було офіційним.

- Чому саме 16 листопада?

Це довга історія. Від створення перших організацій... У нас багато людей, які займаються історією, у них довгі і важкі дебати. Там дійшло аж до історії козацтва... Чесно кажучи, я не заглиблююсь, але важливо, щоб свято було. З 2012 року ми проводимо свята, нам сприяють Міністерство оборони і Будинок офіцерів, завжди виділяють нам залу, ми проводимо концертии. В Парку слави о 15.00 ми будемо покаладати квіти. Художники вже малюють ескізи і 6 грудня на Оболонській набережній ми закладатимемо камінь на тому місці, де буде меморіал загиблим Морським піхотинцям України.

Хочу скористатись нагодою і запросити усіх привітати морських піхотинців. Завтра прибудуть дуже багато родин загиблих піхотинців (їх 42 у нас), багато діючих військових, буде концерт о 17.00 в Будинку офіцерів, вулиця Грушевського, 30\1, вхід вільний. Буде багато сюрпризів. Виступатимуть Надія Шестак, Тоня Матвієнко, Христина Панасюк, "Антитіла", "Тартак".