Зараз в ефірі:

Служба безпеки України відзначає професійне свято

25.03.2021
Служба безпеки України відзначає професійне свято

Після проголошення 24 серпня 1991 року незалежності України одним із головних елементів захисту державності було створення власної спецслужби. Тож 20 вересня 1991 парламент проголосував за створення Служби національної безпеки України (СНБ України) і ліквідував Комітет державної безпеки УРСР.

 

 

 

 

25 березня 1992 Верховна Рада України ухвалила закон «Про Службу безпеки України». Невдовзі особовий склад СБУ склав присягу на вірність народу. І саме цього дня щороку, від 2001-го, згідно з Указом Президента від 22 березня 2001 року, відзначається День Служби безпеки України.

Одразу перед Службою постали надзвичайно серйозні виклики — захист державної безпеки і суверенітету, конституційного ладу, територіальної цілісності і оборонного потенціалу. У складі СБУ були створені підрозділи розвідки і контррозвідки, захисту національної державності і протидії тероризму, військової контррозвідки, боротьби з корупцією і організованою злочинністю, урядового зв’язку, підрозділ спецпризначення «А» тощо.

З часом СБУ стала центром антитерористичної системи держави. До її обов’язків віднесені не лише захист державної таємниці, а й національного інформаційного простору, кібербезпеки.

З початком російської агресії у 2014 році Служба сконцентрувала свої ресурси на протидії гібридній війні, сепаратизму та збереженню територіальної цілісності країни. Військовослужбовці СБУ беруть участь у спецопераціях, в тому числі на Сході України.

За роки війни на сході України на рахунку СБУ — запобігання більше ніж 300 терактам, вилучення декілька тисяч вибухових пристроїв, припинення діяльності десятків агентурних мереж, що були створені російською військовою розвідкою, встановлення та затримання сотні членів терористичних організацій «ДНР/ЛНР».

Більш як 20 співробітників Служби безпеки України загинули під час виконання своїх обов’язків, більшість із них у період російської агресії на сході України. Ще майже 130 отримали поранення. За мужність і героїзм під час проведення АТО та ООС понад 200 спецслужбовців отримали державні нагороди.

У 2019 розпочалася реформа СБУ. Реформа спецслужби стартувала з розробки нового законопроєкту про Службу. Її основна мета – закріпити нові пріоритети в роботі та зробити СБУ більш ефективною. Реформа надасть спецслужбі дієві механізми для того, аби краще реагувати на загрози, які постають у сучасному світі. Зокрема, успішно протистояти гібридній війні з боку Російської Федерації. У результаті реформи діяльність Служби буде зосереджена на таких ключових напрямках: контррозвідувальна протидія загрозам державній безпеці; боротьба з тероризмом; забезпечення кібербезпеки; захист державного суверенітету та територіальної цілісності; охорона державної таємниці.

Таким чином, СБУ відмовиться від невластивих спецслужбі функцій. Відбудеться чітке розмежування компетенцій з іншими безпековими органами. Служба не буде займатися боротьбою з економічною злочинністю, а зосередиться на контррозвідувальному захисті об’єктів критичної інфраструктури.

Головна місія спецслужби безпека і захист України та її громадян. Тож побажаємо співробітникам СБУ із честю виконувати свої обов'язки та завжди захищати незламну волю українського народу до свободи і незалежності.

Фото зі сторінки: Служба безпеки України

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток