Зараз в ефірі:

Сьогодні Торецьк святкує річницю звільнення від російських окупантів

21.07.2018
Сьогодні Торецьк святкує річницю звільнення від російських окупантів

Рівно чотири роки тому українські Збройні Сили в ході бою зайняли місцевий штаб бойовиків та звільнили Торецьк. У місті сьогодні відбувається багато різних святкових заходів. Детальніше про це в ефірі Армія ФМ розповів Голова Громадської Організації "Твоє Нове Місто" Володимир Єлець.

 

 

У Торецьку свято почалось о 10 годині. Біля пам’ятного каменя, який стоїть у нас на перехресті на в’їзді в Торецьк вшанували пам’ять загиблих. Був молебен, який проводився Київським патріархатом української православної церкви. Нагородження військовослужбовців, які зараз боронять наше місто. Закінчилось все підняттям у небо величезного 12-ти метрового прапора на кульках.

Далі святкування перенеслось у центр міста. Там відбувається виставка військової техніки, стрілецької зброї, безпілотників. Зараз іде підготовка до концерту. О 16.00 розпочнеться великий концерт, на який ми всі чекаємо.

Інформація по звільненню міста.                                                                                                                     

Вранці 21 липня дві групи спецпризначенців 73-го і 140-го центрів, у складі 43-ох чоловік увійшли в Дзержинськ (зараз Торецьк). Вони мали завдання взяти під контроль ключові об'єкти (будівлю адміністрації та позицію батареї «Град») для того щоб забезпечити входження в місто основних сил.

Однак група, яка захопила адміністрацію була виявлена і заблокована сепаратистами. Дізнавшись про початок штурму, з Горлівки, що знаходиться в 15 км, вийшла колона бойовиків, чисельністю приблизно 200 чоловік в супроводі танків і БТР. Це були практично всі сили, які мав польовий командир Безлер (Біс), який на той час прославився своєю жорстокістю.                                                                         Дізнавшись, що в Дзержинськ увійшла механізована група, підрозділи МВС і ЗСУ не ризикнули заходити в місто. Сім з половиною годин спецпризначенці 73-го центру і бійці 140-го центру при точковій підтримці артилерії та штурмової авіації утримували будівлю адміністрації, успішно відбиваючи всі атаки ворога. За результатами бою загони сепаратистів, що знаходяться в Дзержинську були знищені і розсіяні, а бронетехніка спалена. Бойовики змушені були «розсипом» панічно йти з міста.

За різними оцінками група спецпризначенців знищила до 150 одиниць живої сили противника, після чого «Біс» так і не зміг відновити бойовий потенціал свого угруповання. Жодна будівля (крім міськадміністрації, яку сепаратисти підпалили вогнеметами) і жоден мирний житель в Торецьку не постраждав. Втрати українських спецпризначенців склали одного тяжко пораненого, шістьох легкопоранених і жодного убитого.

Інформація надана Олександром Сурковим.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток