Сьогодні - другий тур виборів Президента України (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

21.04.2019
Сьогодні - другий тур виборів Президента України (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Сьогодні, 21 квітня, відбувається повторне голосування на чергових виборах Президента України. До виборчого бюлетеня включено двох кандидатів, які за підсумками першого туру виборів, 31 березня одержали найбільшу кількість голосів, - шоумена Володимира Зеленського та чинного Главу держави Петра Порошенка. Голосування триватиме з 8 до 20 години.

 

10.00 Військовослужбовці, які нині виконують свої обов'язки в зоні ООС також змогли проголосувати і обрати Верховного головнокомандувача. Детальніше про перебіг виборчого процесу на Луганщині розповів наш кореспондент Олександр Райковський. 

«Сьогодні я, як і чимало інших військовослужбовців, як нині в ООС, голосуємо на спецдільницях. Усі вони працюють в штатному режимі. На одній з таких дільниць Луганщини, де нам вдалося побувати, з часу її відкриття спостерігався невеликій ажіотаж, адже попри святковий вихідний у кожного є професійні обов’язки.

Тож, люди намагалися якомога швидше проголосувати. І голова дільниці і офіційні спостерігачі зазначили, що все в рамках закону, порушень немає. В області працюють також і іноземні спостерігачі з країн Європи і Америки. Військовослужбовці, які голосують кажуть, що можуть здійснити свій вибір без перешкод, що і роблять», - розповів Олександр Райковський.

Про вибори на Приазов’ї розповів наш кореспондент Юрій Стоянський, який перебуває у Маріуполі.

«Ми знаходимося у сонячному Маріуполі на виборчій дільниці №57. Вже з 8 ранку військовослужбовці прибувають. На дільниці працюють представники спостерігачів з Канади та ВСП і наряди поліції.

Вибори проходять у звичайному режимі, як на звичайній цивільній дільниці, єдина відмінність, що люди приходять у формі. На цій дільниці голосують тільки військові, - близько 890 чоловік, - цивільних немає. Судячи з темпів, якими приходять військові, організовано, підрозділами, думаю, до обіду вже всі проголосують. Зазначу, що кожен може скористатися своїм правом і проголосувати за того кандидата, якого хоче, жодних агітацій не відбувається».

11.00 Начальник відділення спеціальних кореспондентів інформаційного агентства МО України Андрій Агеєв розповів про голосування на Хмельниччині та Тернопільщині.

«Як в перший, так і другий тур виборів військовослужбовці в Тернопільській і Хмельницькій областях (це стосується і контрактників і військових строкової служби) мають можливість проголосувати на своїх виборчих дільницях.

Переважно наші військовослужбовці строкової служби – 48 інженерна бригада та бригада тактичної авіації Повітряних сил. Важливо підкреслити те, що військовослужбовці строкової служби голосуватимуть у два етапи – ті, які несуть зараз службу в добових нарядах проголосують ближче до вечора. А ті, які заступають або вільні від чергування, проголосують, починаючи з 9-10 години», - розповів Агеєв.

На Тернопільщині військовослужбовцям-строковикам надано не менше чотирьох годин перебування у звільненні для реалізації свого права волевиявлення під час другого туру виборів Президента України. Про це в ефірі Армія ФМ повідомив військовий журналіст Василь Лабай

«В усіх гарнізонах Тернопільської області організовано необхідні процедури для того щоб усі військовослужбовці ЗС України змогли реалізувати своє конституційне право і взяти участь у другому турі виборів Президента України. Зокрема, у Тернопільському, Бережанському та Чортківському гарнізонах військовослужбовців строкової служби сьогодні зранку відпустили у звільнення для участі у виборах. Для здійснення свого права волевиявлення строковикам надано звільнення не менше ніж на чотири години.

Також на Тернопільщині напередодні у військових частинах Збройних Сил України було організовано інформаційні роз’яснення щодо положень виборчого законодавства, порядку та особливостей участі військовослужбовців у виборах Президента України.»

Заступник командувача Десантно-штурмових військ Збройних Сил України з морально-психологічного забезпечення полковник Олександр Пухальський розповів як голосують десантники у Житомирі.

«Військовослужбовці ДШВ у місті Житомирі, згідного свого конституційного права, приймають участь у голосуванні. Загалом створено 15 виборчих дільниця, військовослужбовці голосують на трьох. Все, згідно законодавства.

Особовий склад строкової служби, користуючись своїм правом на звільнення, проголосував на дільниці 95 бригади. Решта військовослужбовців та члени їхніх сімей у визначений законом час підуть на голосування. Сам особисто був на дільниці – одній з найбільших в місті Житомирі. Військовослужбовці строкової служби вже закінчили голосування. В цілому атмосфера спокійна. Особовий склад, в цивільній формі одягу, віддають свій голос за одного з кандидатів. Сподіваюся, вибори пройдуть у законний спосіб».

12.00 Про вибори на Харківщині розповів наш спеціальтний кореспондент Віталій Саранцев.

«На Харківщині всі виборчі дільниці відкрилися вчасно. Я встиг попрацювати на декількох з них. Явка виборців досить висока, подекуди спостерігаються навіть невеликі черги.

Проте, процес організовано так, що кожному, щоб віддати свій голос, потрібно декілька хвилин. На Харківщині є одна спеціалізована дільниця – у військовому шпиталі. Там зареєстровано понад 150 виборців. На цю годину проголосувало приблизно 85% з них. Для тих поранених або хворих, які перебувають у шпиталі, організовано доставку виборчої скриньки безпосередньо у палати.

Не зважаючи на ті пристрасті, які вирують навколо цього туру виборів, виборчий процес протікає організовано і спокійно».

Про процес виборів у Повітряних силах ЗС України розповів прес-секретар командування ПС ЗС України, Юрій Ігнат.

«Зараз я перебуваю на виборчій дільниці. Приємно, що багато військовослужбовців Повітряних сил активно беруть участь у виборчому процесі. Дуже приємно, що багато військовослужбовців підтримали флешмоб і прийшли на виборчі дільниці у формі. Це виглядає дуже чуттєво. У Повітряних силах переважно офіцери, строкової служби мало, але там, де є строковики, по команді ніхто не ходить – кожному надається право піти у звільнення і здійснити свій конституційний обов’язок. Для тих, хто несуть чергування сьогодні, а це в Повітряних силах близько 2,5 тисяч військовослужбовців, - здійснено зміщення графіку заступання на бойове чергування, таким чином, щоб кожна людина, яка перебуває в наряді, змогла вийти, проголосувати і вплинути на наше майбутнє».

13.00 Про організацію виборчого процесу для підрозділів Військово-морських сил ЗСУ розповів ТВО начальника прес-центру ВМС ЗСУ Андрій Кучер.

«Проблем у другому турі виборів Президента у Військово-морських сил ЗСУ немає. Водночас у військових частинах несення служби у добовому наряді організовано з наданням максимальної можливості прийняття участі військовослужбовців у волевиявленні на виборчих дільницях».

14.00 Про виборчий процес в районі проведення ООС розповів начальник прес-центру об’єднаного командного пункту Об’єднаних Сил полковник Євген Силкін.

«Військовослужбовці підрозділів та частин Об’єднаних сил реалізують своє громадянське право виборів президента України, а відтак Верховного Головнокомандувача. Завдяки проведеній напередодні роботі, відповідно умов для голосування, сьогодні військові ЗСУ спокійно можуть реалізувати своє виборче право.

Всі дільниці відкрилися з 8 ранку, військові групами приїжджають з передової для голосування. На даний час жодних порушень не виявлено, все відбувається відповідно до чинного законодавства. Слід нагадати, що військовослужбовці голосують на спеціальних виборчих дільницях на ротаційних умовах. Тобто, - одні несуть бойові чергування на опорних пунктах, інші – голосують. Бійці відправляються на виборчі дільниці по черзі, за відповідним рішенням командирів підрозділів. Станом на 14 годину свій вибір зробили понад 55% виборців у погонах».


 

Щодо виборів у Кіровоградській області, зокрема, у місті Олександрія розповів наш спеціальний кореспондент Андрій Давидов.

«Порівняно з першим туром виборів. Мало о змінилося. Активність, приблизно, така сама, - становить близько 16%. Зранку на дільниці переважно йде населення старшого віку, але молодь також присутня. Безумовно, ніхто не говорить за кого голосують. Але активність як для квітня і до другого туру виборів доволі висока».

Як голосують у 299 бригаді тактичної авіації на Миколаєвщині, розповів прес-офіцер Олексій Гаркуша.

«Проблем із забезпеченням участі військовослужбовців у виборах президента України немає. Також не зафіксовано фактів порушення громадського прядку виборчого законодавства та проблем і списками виборців на виборчих дільницях тощо. Також немає проблем соціально-економічного характеру або надзвичайних ситуацій. Агітацій або розповсюдження агітаційних матеріалів на території військових частин в період підготовки до виборів не зафіксовано. Станом на цю годину своє волевиявлення реалізували близько 50% військовослужбовців строкової служби, та близько 30% військовослужбовців контрактної служби та офіцерів».

15.00 Про перебіг голосування на Львівщині знає наш спеціальний кореспондент Владислав Назаркевич.

«Вихідні цього тижня у багатьох військовослужбовців Львівщини пройшли у форматі соціальної активності. Наприклад, у Повітряному командуванні «Захід» вчора вартові неба брали участь у Дні Довкілля. Прибирали, садили дерева, кущі і квіти, кому що більше до вподоби. Кажуть, дбали про майбутній гарний вигляд місць, де військові працюють, служать, несуть чергування. А сьогодні дбають про майбутнє у масштабі всієї своєї Батьківщини – йдуть голосувати. На виборчих дільницях поблизу військових частин часто можна бачити людей у військовій формі, військові голосують досить активно. Військовослужбовці строкової служби, офіцери і сержанти йдуть на дільниці. Кажуть, мусять сьогодні подбати про своє майбутнє, майбутнє своїх рідних та всієї країни».

16.00 Командир Окремого президентського полку імені гетьмана Богдана Хмельницького Олександр Бакулин розповів як голосує його підрозділ.

"Щодо ситуації у Президентському полку – все проходить організовано. Військовослужбовці, які були у недалеких відрядженнях. Були повернуті до пункту постійної дислокації. Військовослужбовці, які відряджені до складу ОС, голосують спеціально відведених дільницях. Військовослужбовцям строкової служби, як того вимагає законодавство, надано 4 години для звільнення. Ми намагалися створити таку атмосферу нормального звільнення, щоб не було зайвих команд та шикувань. Щоб військовослужбовці могли вийти вільно за територію військової частини і вільно зробити вибір та проголосувати на звичайних виборчих дільницях, разом з цивільними особами. Настрій добрий, на 16 годину практично весь особовий склад проголосував. За виключенням військовослужбовців, які несуть службу в добових нарядах. Але спеціально, аби вони проголосували, розвід добового наряду було перенесено на годину раніше. Людям буде достатньо часу, щоб без поспіху, нормально проголосувати."

Про голосування у Дніпровському військовому шпиталі розповів військовий журналіст Аркадій Радківський.

"В місті Дніпро вибори загалом проходять спокійно. Зокрема, у Дніпровському військовому шпиталі змогли проголосувати понад 90 військовослужбовців та працівників медичного закладу. Керівним складом військового шпиталю надані всі можливості, щоб кожен військовий і працівник медзкладу зміг прийти і проголосувати."

18.00 Українські військовослужбовці голосують і перебуваючи в миротворчих місіях. Про те, як це відбувається там, розповів начальник прес-служби, прес-секретар командування Сухопутних військ ЗСУ підполковник Іван Арєф’єв.

"Керівництво командування сухопутних військ, оперативне командування військових частин забезпечило можливість вільного волевиявлення підлеглих під час другого туру виборів президента України. У військових гарнізонах створені відповідні умови для голосування, зокрема строковиків. Я сьогодні мав можливість поспілкуватися із одним військовослужбовцем, який виконує миротворчу місію ООН із стабілізації ситуації в Демократичній республіці Конго. На території їхнього табору відчинила вчасно двері виборча дільниця і також там військовослужбовці мали змогу проголосувати."

20.00 Фактично на останіх хвилинах встигла зробити свій вибір і наш спеціальний кореспондент Дарь'я Бура. Свої враження і про порядки на столичних виборчих дільниця вона розповіла в ефірі Армія ФМ.

"Відстоявши в довжелезній черзі у кількасот людей майже цілий день для зміни місця голосування, я просто не могла не прийти сьогодні на виборчу дільницю. Щойно зробила свій вибір. І, сподіваюся, що за будь-яких результатів, Україна не втратить свій європейський шлях.

Щодо атмосфери на самій дільниці, то вона спокійна. Надвечір, за словами одного з працівників виборчої дільниці, народ почав приходити активніше, ніж зранку і вдень. Загалом, він сказав, що цього разу явка менша, ніж була у першому турі. Бюлетеней в урнах досить багато. На деяких можна підгледіти за кого народ віддав свій голос.

На виході з дільниці вдалося поспілкуватися з представником анонімного опитування. Він говорить, що наразі дані виборців опрацьовуються і відомими стануть трохи згодом. А загалом, нам, українцям, хочеться побажати не чекати, що влада зробить за нас і для нас все. Від самих громадян залежить більше. Думайте завжди про Україну!"

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток