Сьогодні міжнародний день миру

21.09.2019
Сьогодні міжнародний день миру

21 вересня в усьому світі відзначають День миру.Міжнародний день миру відзначають з 1981 року за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН, як день всесвітньої відмови від насильства та вогню.

 

 

До 2001 року цей день відзначали кожен третій вівторок вересня, у день відкриття чергової сесії ООН. Проте, у резолюції від 7 вересня 2001 року Генеральна Асамблея ООН прийняла постанову, за якою з 2002 року святкування «Міжнародного дня миру» має проходити кожен рік в одну і ту ж дату – 21 вересня. З тих пір це свято залучило мільйони людей, охопивши багато країн і регіонів, де силами громадських і молодіжних організацій проводяться різні акції та заходи. Адже День покликаний змусити людей не тільки задуматися про мир, але і зробити що-небудь заради нього.

ООН пропонує всім країнам і народам в цей День припиняти всі військові дії і відзначати День миру проведенням освітніх і громадських інформаційних акцій з проблем світу. Емблемою Міжнародного дня миру, є білий голуб з оливковою гілкою. Уперше цей символ був представлений на Всесвітньому конгресі прихильників миру, що проходив у Парижі в 1949 році.

В Україні День миру встановлений Указом Президента від 05 лютого 2002 і відзначається щорічно 21 вересня.

У 2014 році Україна зазнала військового вторгнення з боку Російської Федерації. Агресор стрімко анексував Кримський півострів і почав бойові дії на східних територіях Луганської і Донецької області. Були вбиті і покалічені тисячі українських громадян. Мільйони людей, з окупованих агресором українських територій, стали біженцями і вимушеними переселенцями.Включно по 2019 рік, з того моменту, жоден із днів в Україні не був "Днем миру" ... але мир обов’язково повернеться. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина.

Тим часом, Сіднейський інститут економіки й миру оприлюднив черговий індекс миролюбності країн, за яким Україні було відведено 150-ту позицію зі 163 можливих, за представленим рейтингом, Україна входить до 20 найбільш небезпечних країн світу. Україна у наведеному переліку розмістилася відразу за Північною Кореєю, і піднялася у цьому переліку на дві позиції у порівнянні з минулим роком, в той час як країна-агресор – Росія, - опустилася на одну позицію, і посідає нині 154 сходинку рейтингу.

В цілому, як відзначає дослідження, у 2019 році світ вперше за останні 5 років покращив показники миролюбності, яка досягла хай невеликого, але зростання. Цікаво, що найбільш миролюбним регіоном світу визнано Європу, де більшість з перерахованих 36 країн, , досягли певного прогресу за «тестовими» показниками – мілітаризації, наявності конфліктів, обсягах експорту зброї, за рівнем терористичної загрози, рівнем особистої безпеки та іншими.

Залишається додати, що до п’ятірки найбільш миролюбних держав планети увійшли- Ісландія, Нова Зеландія, Португалію, Австрія та Данія.

Свято – День миру широко відзначається у світі. Щорічно 21 вересня в ООН проводяться святкові заходи, які традиційно включають в себе Ходу миру , а також звернення Генсекретаря ООН. Невід’ємною частиною урочистостей є відлуння «Дзвону миру» та хвилина мовчання в пам’ять про тих, хто загинув у військових конфліктах. Дзвін був відлитий з монет, які зібрали діти з 60 країн світу, на ньому є напис: «Нехай буде мир в усьому світі».

 

Сьогодні ми Поздоровляємо усіх українців із Днем миру в надії, що скоро мирне небо запанує над нашою улюбленою країною!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток