Сьогодні у представників найгуманнішого фаху – медиків, професійне свято

19.06.2021
Сьогодні у представників найгуманнішого фаху – медиків, професійне свято

У цей день ми вшановуємо людей, які супроводжують нас протягом усього життя, намагаючись зробити його кращим, радіснішим, здоровішим і тривалішим, – це не тільки лікарі, але й санітари, медсестри, фельдшери, лаборанти й інші працівники сфери охорони здоров’я.

 

 

 

 

В Україні День медичного працівника заснували згідно з Указом Президента від 3 червня 1994 року "на підтримку ініціативи працівників установ і закладів охорони здоров'я України". Свято відзначають щорічно у третю неділю червня.

Люди в білих халатах, без перебільшення, щодня здійснюють подвиг на роботі і не важливо, хто вони – хірурги, терапевти, отоларингологи, травматологи, окулісти чи ендокринологи або психотерапевти – вони лікують як людське тіло, так і душу, адже іноді буває достатньо одного доброго слова від лікаря, як хвороба пацієнта може відступити.

Професія лікаря є однією з найгуманніших і надзвичайно важливих, яка не терпить помилок, неосвіченості, безвідповідальності та неуважності. Робота медика нелегка і надзвичайно важлива для суспільства. Увесь світ в цьому ще раз переконався впродовж 2020-2021 років – під час пандемії коронавірусу. Медики щодня ризикували своїм життям, аби рятувати пацієнтів.

Неможливо переоцінити роботу медиків і в бойових умовах. На передовій їх не зустрінеш у білих халатах, адже вони такі ж військовослужбовці в однострої. Відчуваючи колосальне навантаження, ризикуючи собою військові медики рятують життя наших бійців на передовій. А на мирній території докладають величезних зусиль, щоб поставити на ноги поранених та хворих бійців.

Військові медики на фронті демонструють вражаючі приклади самовідданості та героїзму. За 7 років війни на передовій побували майже чотири тисячі лікарів, фельдшерів і медсестер.

За час бойових дій на Донбасі під час надання медичної допомоги загинуло близько сотні військових медиків, які пожертвували життям заради порятунку побратимів, понад 200 зазнали поранень. Більше 300 медичних працівників нагороджені орденами і медалями.

Тим часом науковці військової медицини переймаються новітніми технологіями, спрямованими на збереження життя і здоров’я наших воїнів.

Фахівцями Української військово-медичної академії та Науково-дослідного інституту проблем військової медицини, лікарями закладів охорони здоров’я Міністерства оборони України за період збройного конфлікту було розроблено понад 50 новітніх методів, винаходів та розробок.

Серед найважливіших є розробка військовими медиками новітніх хірургічних магнітних інструментів та методів апаратної візуалізації, які дозволяють розв'язувати проблеми діагностики та видалення сторонніх тіл у більшості клінічних випадків. Особливої уваги заслуговує нова методика дистальної «хронічної» електростимуляції периферичних нервів під час больових синдромів, зумовлених вогнепальними ушкодженнями кінцівок, спосіб іригаційно-ін’єкційної терапії гнійних ран м’яких тканин, спосіб закриття дефектів шкіри після вогнепальних поранень та спосіб діагностики атипової пневмонії.

Клінічними кафедрами Академії за останні два роки розроблено близько сорока типових локальних клінічних протоколів надання медичної допомоги для найбільш актуальних захворювань в Українській армії.

У 2018 році у Маріуполі відкрили пам'ятну стелу на честь українських військових медиків, які загинули під час АТО/ООС. Меморіал розташований на території 61-го військового мобільного госпіталю. На пам'ятнику міститься меморіальна дошка з написом "Військовим медикам, які загинули в боях за Незалежність України".

У НВМКЦ "Головний військово-клінічний госпіталь" у 2020 році було відкрито пам'ятний знак на честь усіх військових медиків. Зазначимо, що відповідно до Женевської конвенції цілеспрямоване вбивство військового медика є військовим злочином.                                           

У День медичного працівника Армія FM щиро вітає усіх медиків України зі святом. Дякуємо за вірність обов’язку та покликанню, стійкість і чуйність, постійну готовність завжди прийти на допомогу. Дякуємо справжнім рятівникам – військовим лікарям за їхню небезпечну службу та допомогу на фронті! Бажаємо оптимізму, віри, здійснення всіх найкращих задумів і починань.

Фото: Командування Медичних сил Збройних Сил України

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток