Сьогодні виповнюється друга річниця операції об'єднаних сил на Донбасі

30.04.2020
Сьогодні виповнюється друга річниця операції об'єднаних сил на Донбасі

Офіційний початок Операції Об'єднаних сил — з 14:00 години 30 квітня 2018 року. З цієї нагоди до українських військових звернувся Командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Володимир Кравченко.

 

 

 

 

 

 

"Операція Об’єднаних сил — це військова операція зі стабілізації ситуації на Донбасі та його соціального відродження. Окрім суто армійської складової, ми також проводимо ряд правоохоронних, цивільно-гуманітарних заходів, реалізовуємо комплекс проєктів щодо відновлення інфраструктури і створення умов для подальшого мирного життя регіону"

 

Хронологія подій

18 січня 2018 року Верховна Рада України за поданням  Президента України Петра Порошенка ухвалила Закон Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях. Президент підписав закон 20 лютого. У законі окрема увага приділяється запровадженню воєнного стану. У випадку введення воєнного стану координацію і контроль на окупованій території Донецької і Луганських областей здійснює Об'єднаний оперативний штаб ЗСУ під керівництвом Генштабу.

16 березня Командувачем Об'єднаних сил на Донбасі призначено генерал-лейтенанта Сергія Наєва. Командувач Об'єднаних сил здійснює керівництво через Об'єднаний оперативний штаб ЗС України, начальник штабу є першим заступником командувача Об'єднаних сил.

30 квітня 2018 року Президент України, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко підписав Указ Про затвердження рішення РНБО Про широкомасштабну антитерористичну операцію на території Донецької та Луганської областей, яким вводиться в дію рішення Ради національної безпеки і оборони. Глава держави також підписав Наказ Верховного Головнокомандувача ЗСУ Про початок операції об'єднаних сил із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації на території Донецької та Луганської областей. Згідно з наказом, від 14:00 30 квітня 2018 року розпочато операцію Об'єднаних сил відповідно до плану операції Об'єднаних сил. Крім того, Президент підписав наказ Верховного Головнокомандувача «Про затвердження положення про Об'єднаний оперативний штаб ЗСУ.

6 травня 2019 року Президент України Петро Порошенко призначив новим командувачем Операції Об'єднаних сил генерал-лейтенанта Олександра Сирського.

5 серпня 2019 року Президент України Володимир Зеленський призначив новим командувачем Операції Об'єднаних сил генерал-лейтенанта Володимира Кравченка.

Командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Володимир Кравченко також сьогодні висловив щиру вдячність усім, хто упродовж цього періоду самовіддано та наполегливо допомагав виконати довірену народом України місію — захист Батьківщини від агресивних зазіхань Російської Федерації. Командувач окремо висловив глибокі співчуття рідним і близьким воїнів, які пожертвували своїм життям в боях на сході країни. 

Світла пам’ять сучасним українським героям!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток