Сoldplay - популярність з перших пісень

13.04.2020
Сoldplay - популярність з перших пісень

Ми познайомимо вас із британською групою Сoldplay. Вони увірвалися на вершини всіх хіт-парадів Великобританії і США. Тоді альбом «Parachutes» розійшовся величезним тиражем - понад 80 мільйонів примірників.

 

 

 

 

 

Майбутні учасники гурту познайомилися в гуртожитку коледжу Лондона при університеті, де і бере початок біографія групи. Фронтмен Кріс Мартін і головний гітарист Джонні Бакленд стали спілкуватися в перші тижні навчання, восени 1996 року. Ідея про створення власного музичного колективу не залишала друзів. Пізніше відбулося знайомство з бас-гітаристом Гаєм Берріменом. У 1997 році група іноді виступала в лондонських клубах. Менеджером став шкільний друг соліста Філ Харві, який навчався тоді в «Оксфорді». Він працював із колективом до запису 2 студійного альбому.

У першій половині 1998 року група повністю сформувалася: до колективу приєднався Вілл Чемпіон, який навчався на антрополога. Обдарований музикант, Вілл Чемпіон вмів грати на клавішних та бас-гітарах. Хоч за барабанну установку Вілл ніколи і не сідав, навички він опанував швидко і посів місце ударника в групі.

Фронтмен Кріс Мартін якийсь час називав жанр музики, в якому грає група, limestone rock в порівнянні з hard rock.

Група своїми силами випустила міні-альбом «Safety» 18 травня 1998 року, але основна частина копій вирушила на різні лейбли, щось розкупили друзі групи. Всього 50 копій пішли на реалізацію.

Після успішного виступу на музичному фестивалі «Гластонбері» група «Coldplay» почала працювати над новим альбомом. Наступний міні-альбом «The Blu Room» вийшов накладом в 5000 копій. Його запис проходив вкрай напружено, соліст і барабанщик сильно посварилися, і останній вирішив піти з групи. Трохи пізніше Кріс вибачився перед Віллом, і музиканти помирилися.

Листопад 1999 року став для групи «Coldplay» знаковим - учасники почали записувати дебютний альбом. Першим вийшов трек «Shiver», що посів 35 місце в британському чарті синглів «Топ-40». Ця ж пісня стала дебютом на MTV.

Реліз першого студійного альбому відбувся в липні 2000 року. Платівка вийшла на перше місце чарту альбомів Великобританії. Не обійшлося тут і без критики - деякі говорили про схожість із альбомами «The Bends» і групи «Radiohead». Але це не завадило синглам «Yellow» і «Trouble» посідати верхні рядки музичних чартів.

Лейбл, який випустив альбом, сподівався продати 40 тисяч копій, але врешті отримав істотно більший прибуток: тільки до кінця року в Великобританії було реалізовано понад 1,5 млн копій. 

Завоювавши величезний успіх в Європі, колектив вирішив зміцнитися в Америці. У США реліз дебютного альбому відбувся в листопаді 2000 року. Група «Coldplay» виступала в клубах Америки, відігравши перший концерт у Ванкувері. Колектив намагався частіше світитися на телеканалах у США. Старання музикантів не були марними: альбом став «двічі платиновим» і здобув Grammy в 2002 році.

Під час запису третього альбому «X & Y» учасники групи вирішили змінити постійного продюсера Кена Нельсона, запросивши на його посаду Дентона Саппла. Альбом побачив світ на початку літа 2005 року, і до кінця грудня вже було продано більше 8 млн копій. Цей диск став найбільш продаваним альбомом лейбла EMI в 2005 році. Мало того, «X & Y» відразу зайняв перші позиції в 28 країнах світу.

Восени 2006 року учасники групи почали створювати 4-й студійний альбом. Перші треки, які підірвали Інтернет, - це «Violet Hill» та «Viva la Vida». Щодо останньої композиції, то групу «Coldplay» тричі звинувачували в тому, що вони вкрали пісню. Але претензії виявилися необгрунтованими.

Коли група вирушила на гастролі в підтримку 4 альбому, стосунки між учасниками були напружені. Після повернення з турне соліст припустив, що альбом стане останнім в їхній дискографії.

Однак після такої заяви в 2011 році вийшов ще один альбом «Mylo Xyloto». Після цієї роботи учасники почали працювати над новим альбомом. Група «Coldplay» розвивала ідею більш акустичного альбому. Таким чином, в грудні 2015 року випущено сьомий альбом «A Head Full of Dreams». У 2015 році вийшов кліп із мавпами на пісню «Adventure Of A Lifetime» з цього альбому в жанрі альтернативної музики та інді-рок. Пісні групи часто грають на укулеле, акорди можна знайти в Мережі.

Наприкінці січня 2016 року група викликала фурор, презентувавши відеокліп до пісні «Hymn for the Weekend». За словами соліста, якось він задумався над тим, що у групи немає жодної пісні для нічних клубів. Кріс розмірковував, як би ця композиція могла називатися, як би звучала - так і з'явився хіт. За кілька місяців кліп групи «Coldplay» і Beyonce набрав більше 150 млн переглядів на офіційному каналі YouTube.

Влітку 2017 року група гастролювала по світу в підтримку останнього альбому. За весь час «Coldplay» жодного разу не приїжджала в Україну, на превеликий жаль фанатів гурту.

Незважаючи на велику світову славу, гурт уважно стежить за використанням своєї музики в медіа, відмовляючись від її застосування в рекламі. Coldplay відхилили багатомільйонні контракти з різними брендами, що хотіли використати пісні Yellow, Trouble і Don't Panic.

 

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток