Солона карамель

11.01.2020
Солона карамель

Пропонуємо неймовірно смачне доповнення до будь-якого десерту. Якщо вдома чи навіть на позиціях ви захочете додати яскравих ноток до своєї вечері, цей рецепт неодмінно стане в пригоді. До того ж він простий в приготуванні й потребує доступних інгредієнтів. Мене звати Ірина Зінчук і разом зі мною чергувати на кухню заступає ресторатор, шеф-кондитер Катерина Яблонська. Тож, Катю, розповідай, що за смаколик ми готуватимемо.

 

У сухий сотейник висипаємо цукор, ставимо його на вогонь, чекаємо поки 70% розтане. Вливаємо гарячі вершки й дуже енергійно помішуємо. Обережно, щоб не обпектися паром! Наприкінці кидаємо масло та сіль. І все, ваша карамель готова.

Солона карамель — винахід французького кондитера Анрі Ле Ру. Якось Анрі вирішив створити десерт, який нагадуватиме гордість його рідного краю — солоне бретонське масло. І не прогадав! Так, у 1977 році світ побачила захмарно смачна солона карамель з подрібненими горіхами фундука й мигдалю. І слава про неймовірну солону карамель розлетілася світом, знайшовши застосування у різних витворах кулінарного мистецтва: нею прикрашають торти, чизкейки, використовують як начинку для печива, топінг для морозива й кави, з неї роблять цукерки та ще чимало смакоти.

Готується солона карамель в домашніх умовах швидко, зберігається довго, а її смак та аромат просто фантастичні. Тож у сухий сотейник помістіть цукор, поставте сотейник на вогонь і чекайте,  поки 70% цукру розчиниться. Вершки у цей час нагрійте і гарячими вливайте в суміш, енергійно помішуючи. Будьте дуже обережні, адже можна обпектися паром. Кип’ятіть усе разом 4-5 хвилин. Насамкінець додайте вершкове масло та сіль. І карамель готова! Чим довше ви тримаєте карамель на вогні, тим густішою вона буде. Тож цей момент ви можете контролювати самі, готуючи рідку карамель для морозива чи густу  для ірисок!

Щоб приготувати солону карамель за рецептом Катерини Яблонської, візьміть: 

190 г цукру
190 г вершків
140 г вершкового масла
2,5 г морської солі

Готуйте з нами, бо все смакує краще з Армія FM!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток