Спецоперації: Рейд десантників 1-5 вересня 2014 року

05.09.2018
Спецоперації: Рейд десантників 1-5 вересня 2014 року

В кінці серпня резерви ЗСУ були вичерпані, а південний напрямок (сектор «М») виявився практично не прикритим боєздатними підрозділами.

Щоб зберегти контроль над районом, підрозділам 79-ої і 95-ої аеромобільних бригад було віддано розпорядження на вчинення маршу з районів Краматорська і Слов'янська у бік Маріуполя.

 

Просуваючись з безперервними боями, десантники вибили сепаратистів з Вугледара, Володимирівки, Благодатного, Новотроїцького, Оленівки, Миколаївки та Докучаєвська. Було виявлено та знищено велику кількість бойовиків, озброєння і військової техніки.

4 вересня було проведено «демонстраційні дії» в напрямку Волноваха-Маріуполь і назад. 5 вересня за підтримки артилерії штурмові загони 79-ої та 95-ої аеромобільних бригад перейшли річку Кальміус і приступили до звільнення Тельманового та Новоазовська. Однак перемир'я змусило їх повернутися.

Рейд аеромобільних бригад, в якому в цілому брало участь близько 1500 чоловік, був прийнятий противником за широкомасштабний контрнаступ української армії. По завершенню рейду, була сформована лінія фронту. В тому числі вихід в районі Чернухіно, Дебальцівський виступ. Це дозволило повернути контроль над рядом населених пунктів, не дати захопити Маріуполь та зупинило вторгнення на південній ділянці бойових дій.

Інформація надана: Олександром Сурковим.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток