Спецоперації ЗСУ: Звільнення Лисичанско-Сєвєродонецької агломерації

24.07.2019
Спецоперації ЗСУ: Звільнення Лисичанско-Сєвєродонецької агломерації

Влітку 2014 року Лисичанськ і Сєвєродонецьк були ключовими населеними пунктами в системі оборони сепаратистів «ЛНР». Вони обладнали позиції на панівних висотах, в містах встановили блокпости, в житлових будинках організували вогневі точки.

 

 

24 липня загальновійськова операція, яка була спланована Генеральним Штабом здійснювалася під командуванням полковника Михайла Забродського (на той час командира 95 ОМБР).

Батальйонно-тактичні групи 95 і 51 бригад та сили добровольчого батальйону «Донбас», діючи узгоджено, вийшли з різних сторін на околиці Лисичанська, взяли під контроль мости і виставили свої блок-пости.

Сил для повного оточення Лисичанська не вистачало, тому місто звільняли поетапно.

У місті противник чинив запеклий опір, але стримати наступ українських військ йому не вдалося. Блокпости на перехрестях розбивали танками, вогневі точки і снайперські позиції придушували стрілецькою зброєю і гранатометами.

Звільнення Лисичанська і Сєвєродонецька дозволило відновити контроль над кількома районами Луганської області, в результаті чого наприкінці серпня почали заходити російські батальйонно-тактичні групи. Їм так і не вдалося здійснити прорив у глиб країни за цим напрямком.

Інформація надана Олександром Сурковим.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток