Стартував прийом заявок на пільгове кредитування

11.09.2020
Стартував прийом заявок на пільгове кредитування

10 вересня Держмолодьжитло відновив прийом заяв на отримання державного кредиту на житло для учасників бойових дій, а також внутрішньо переміщених осіб. Армія FM, аби дізнатися більше про подібні соціальні програми запросила на етер Голову правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Івана Паруха.

 

 

 

 

Державне кредитування почалося із 2019 року?

Іван Парух: На кредит для учасників АТО/ООС торік держава виділила 100 млн грн під 3% річних на 20 років. Таким чином сьогодні 100 сімей учасників АТО живе у власних квартирах.

Обрати нерухомість можна як на первинному (житло має бути збудоване) так і на вторинному. Перший внесок 10 % від вартості житла..

В бюджеті на цей рік ми маємо 14 млн грн, які будуть поділені між УБД та ВПО. Це дуже мала сума і вона не співмірна з тою кількістю заяв, які в нас є. Це буде близько 7-10 кредитів.

Ці кошти (14 млн. грн.) повертаються з виплатою платежів. Вони акумулюються в державному бюджет і спрямовуються на цілі кредитування. Державі цей проєкт має бути вигідним. І сподіваємося, що така програма буде фінансово наповнена в наступному бюджетному році.

Насправді у нас учасники АТО/ООС не тільки по цій програмі отримують житло. Держмолодьжитло має ще програму «50 на 50» і «70 на 30» в якій УБД можуть отримати разову державну підтримку для придбання житла у розмірі 50%. Всі інші категорії громадян можуть отримати 30% від держави за вартість квартири.

Близько 16% громадян, які отримали державну підтримку, це були учасники бойових дій. Ми почали ініціювати розробку місцевих програм із забезпечення даної категорії громадян житлом. Таких програм забезпечення житлом вже є 63. Ми хочемо зробити так, щоб було співіснування як місцевих бюджетів, так і державного фінансування такої важливої категорії населення як учасники АТО. Якщо говорити в цілому, то по цим програмам, починаючи з 2015 року, житлом була забезпечена 881 сім’я.

Хто має право отримати кредит?

Іван Парух: Учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи, які не мають житла, або ж перебувають на квартирному обліку.

Ми одна з небагатьох організацій, яка відкрито показує кому ми надаємо державну послугу, кредит. У нас кожен на сайті може переглянути чергу, прізвища, перераховані суми. Ми зробили цей процес максимально відкритим.

Також в нас є в кожному обласному центрі свої регіональні управління, які працюють з клієнтами.

Скільки заявок?

Іван Парух: Станом на 1 вересня 2020 року по програмі кредитування АТО подано 3 486 заяв. Це ще раз показує наскільки ця програма потрібна. Люди не шукають безкоштовного житла, вони готові за нього платити, але доступні відсотки. На сьогодні, платежі по кредиту дорівнюють орендній платі за житло.

Від 10 вересня ми будемо доформовувати існуючий реєстр. Ми не хочемо обмежувати людей в їхньому праві. Ми будемо робити все, аби програма пільгового фінансування була наповнена.

Як перевіряються заявки?

Іван Парух: На первинному етапі людина подає інформацію, що в неї немає житла і те, що вона є УБД, або ж ВПО. Зрозуміло, що згодом ми будемо перевіряти платоспроможність людини, це хоч і доступний кредит, але все ж кредит.

В нас був дуже маленький відсоток відмов торік. І станом на сьогодні у нас не було жодної прострочки по кредитам. Це показує те, що учасники АТО є свідомими людьми, які вчасно платять по кредитам і те, що люди дорожать такими кредитами.

Куди подавати заявки?

На сайт: molod-kredit.gov.ua

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток