Зараз в ефірі:

Стартує ще проєкт щодо сприяння працевлаштуванню і перекваліфікації ветеранів, — менеджерка Центру зайнятості вільних людей Людмила Гордієнко

17.11.2021
Стартує ще проєкт щодо сприяння працевлаштуванню і перекваліфікації ветеранів, — менеджерка Центру зайнятості вільних людей Людмила Гордієнко

Які можливості перед ветеранами та ветеранками відкриває ГО «Центр зайнятості вільних людей», в ефірі передачі «Ранкова кава» розповіла менеджерка проєкту з навчання та перекваліфікації цієї громадської організації Людмила Гордієнко.

 

 

 

 

 

Центр зайнятості Вільних людей (ЦЗВЛ) громадська організація, яка виникла у лютому 2014 року, покликана сприяти працевлаштуванню і соціальній адаптації українців, які у зв’язку з воєнними діями, економічною кризою втратили роботу й потребують допомоги.

ГО «Центр зайнятості Вільних людей» стала виконавчим партнером проєкту «Воїну — гідна праця», спрямованого на розширення можливостей для працевлаштування ветеранів за підтримки Програма реінтеграції ветеранів IREX.

Програма менторства «Рівний — Рівному» реалізується ГО Центр зайнятості Вільних людей у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Королівства Нідерландів.

Наталія Шмарко: Чому обрали саме таку назву «Центр зайнятості Вільних людей» і хто ініціатор створення цієї громадської організації?

Людмила Гордієнко: Організація створилася з одного допису на фейсбуку. Один з айчарів запропонував об’єднатися, щоб допомагати людям у пошуку роботи. І поступово почала окреслюватися структура. А назву обрали, бо місія нашої організації сприяння працевлаштуванню та перекваліфікації осіб, з якими ми працюємо, і таким чином створювати суспільство вільних людей. Бо саме вільні люди сприяють позитивним зрушенням навколо і здатні брати на себе відповідальність. Це те, що нас надихає.

Наталія Шмарко: Коли розпочала роботу громадська організація «Центр зайнятості Вільних людей» та якими напрямами опікується?

Людмила Гордієнко: В лютому вже буде 8 років як ми працюємо в напрямі навчання і перекваліфікації. У нас, так би мовити, постмайданівська організація, яка створили айчари, що брали участь у подіях на Майдані і почали допомагати учасникам протестів, які втратили роботу. І коли почався масовий приплив переселенців і повернення ветеранів, ми теж взялися їм допомагати. Пізніше створили проєкт «Воїну гідна праця», який спрямований на адаптацію ветеранів та ветеранок. Працюємо з темою перекваліфікації, розвитку підприємництва.

Наталія Шмарко: Які проєкти вже реалізовані вашою організацією, а які плануєте ще запустити?

Людмила Гордієнко: Вже чимало проєктів втілено в життя. Спершу ми допомагали в пошуку роботи учасникам протестів на Майдані, було багато проєктів, спрямованих на перекваліфікацію переселенців. Працювали та працюємо і далі з людьми з інвалідністю. Були проєкти щодо підвищення конкурентоспроможності жінок на ринку праці, а ще з розвитку підприємництва, де ми поєднували різні цільові аудиторії. І проєкт, що реалізується вже протягом 6 років, - «Воїну – гідна праця».

Наталія Шмарко: Розкажіть про цей проєкт детальніше…

Людмила Гордієнко: В межах проєкту «Воїну гідна праця» ми реалізовували ініціативи, які були спрямовані на працевлаштування та навчання. Також запустили інформаційну кампанію «Захоплені життям» в різних містах України, яка була спрямована на поширення позитивного образу ветерана в суспільстві. Ми залучали ветеранів, показували їхні соціальні проєкти, їхню реалізацію в цивільному житті. А ще цього року ми вже вдруге стали виконавчим партнером від міжнародної організації з міграції. Пілотний проєкт стартував 2019-2020 року офлайн у Київській, Львівській та Дніпропетровській області. Цьогоріч він відбувається онлайн і охоплює всі регіони. Цей проєкт спрямований на видачу грантів на навчання. У нас не було обмежень щодо спрямування курсів, тут кожен ветеран та ветеранка обирали собі до смаку сферу діяльності.

Наталія Шмарко: Скільки осіб мають змогу пройти курси?

Людмила Гордієнко: Понад 1000 охочих подали заявки на програму, і вже 240 осіб отримали гранти.

Наталія Шмарко: Яку ще підтримку надає ветеранам ваша організація?

Людмила Гордієнко: Ми ще реалізовуємо інші проєкти в нашій організації. Один з них – проєкт менторської підтримки, коли ветерани допомагають своїм побратимам реалізовуватися в певній сфері. Це може бути сфера соціальних проєктів чи розвитку в певній професії. На сторінці «Воїну – гідна праця» є анонси про всі наші проєкти, актуальні можливості, які ми маємо. Стартує ще проєкт щодо сприяння працевлаштуванню і перекваліфікації ветеранів. В його межах будуть заходи для ветеранів з адаптації військового досвіду до цивільного працевлаштування. І буде ще такий формат, як «Клуб симуляції співбесіди», щоб допомогти ветеранам більш ефективно пройти процес пошуку роботи. Ми запрошуємо айчарів з різних компаній, які тренуватимуть ветеранів проходити співбесіди і зможуть дати зворотний зв'язок, що можна покращити. Також в нас є загальні блоки, які ми вводимо в наші тренінги. В них ми розповідаємо, що важливо знати про складання резюме. Участь для ветеранів та ветеранок в усіх наших проєктах безкоштовна.

Наталія Шмарко: Тож де, в яких соціальних мережах ветеранам та ветеранкам можна знайти інформацію про всі ваші проєкти?

Людмила Гордієнко: Найактивніша наша сторінка на фейсбуку «Воїну гідна праця», саме там ми публікуємо всю інформацію. Також маємо сторінку нашої організації «Центр зайнятості Вільних людей».

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток